کد خبر: 187092457
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » سیل در چین 41 قربانی گرفت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سازمان هواشناسی چین اعلام کرد بارش های تابستانی و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف چین، زندگی نزدیک به 19 میلیون نفر را در چند منطقه و ...

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، سازمان هواشناسی چین همچنین هشدار داد توفان و بارش های سنگینی در روزهای آینده برای نواحی شمالی کشور پیش بینی شده است و مردم از هم اکنون باید آماده بلایای طبیعی باشند.
در پکن نیز سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است از روز جمعه تا یکشنبه سه روز در پایتخت بارش باران ادامه داشته باشد.
در همین حال، اداره کنترل سیل و مقابله با خشکسالی چین نیز اعلام کرد در حالی که دو میلیون و 410 هزار هکتار زمین در این کشور با خشکسالی روبرو است نزدیک به 660 هزار هکتار زمین زراعی را نیز سیل فرا گرفته است.
چین از ابتدای سال جاری میلادی دستکم شاهد وزش 8 توفان بوده است و پیش بینی می شود در سال جاری میلادی 6 توفان دیگر این کشور را در هم بکوبد.
همچنین از امروز به استان های خوبه، خه نن، آن خویی و جیانگ سو در مرکز و جنوب شرق چین نسبت به جاری شدن سیل و بارش های سیل آسا هشدار داده شده است.
شدیدترین سیل سال های اخیر در چین سال 1998 میلادی در جنوب این کشور به وقوع پیوست که بر اثر آن 4 هزار نفر جانشان را از دست دادند.
مردم نواحی جنوبی چین همه ساله به دلیل نزدیکی به آبهای آزاد در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) بارانهای سیل آسا و سیلاب را همراه با خسارات جانی و مالی تجربه می کنند.
شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته بر اثر جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین مربوط به سال 1998 میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.
دو سال پیش نیز (2016) بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطق مختلف چین صدها نفر جان خود را از دست دادند.
در سال 2013 هم بر اثر بارش باران های شدید و وقوع توفان «سولیک» در استان «سیچوان» این کشور که منجر به رانش زمین شد، حدود ۳۰۰ نفر کشته و مفقود شدند و ۵۲۰ هزار خانه تخریب شد.
توفان «یوساگی» نیز در همین سال در جنوب چین حداقل ۲۵ کشته بر جای گذاشت و باعث بروز اختلال شدید در سیستم حمل و نقل و سرگردان شدن دهها هزار مسافر شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین