کد خبر: 187092464
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » واشنگتن با آغاز جنگ تجاری،در حال آتش افروزی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پکن

چین هشدار داد با اقدام دولت آمریکا به منظور اعمال تعرفه های جدید برای محصولات چینی، در جهان آتش به راه می افتد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، دولت چین روز پنج‌شنبه هشدار داد که آمریکا با تهدید به اعمال تعرفه‌های جدید، در حال «آتش‌افروزی» در جهان است.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، دولت چین اعلام کرده به محض اجرایی شدن اقدامات تقابلی آمریکا، پکن به آن‌ها پاسخ می‌دهد. در ماه‌های اخیر تنش‌های لفظی متعددی در زمینه تجارت میان دو کشور رخ داده است.

تعرفه‌های جدید تعیین شده از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای واردات محصولات تولید چین، از ساعت دوازده و یک دقیقه بامداد روز جمعه (فردا) به وقت شرق آمریکا اجرایی خواهند شد.

ترامپ پیش از این تهدید کرده بود اگر چین قصد تلافی کردن داشته باشد در آن صورت تعرفه کالاهای چینی را تشدید می‌کند و این مسئله به آشفته کردن بازار مالی شامل بورس، ارز و تجارت جهانی و محصولاتی چون دانه‌های سویا تا ذغال سنگ سوق پیدا می‌کند.

چین گفته «اولین گلوله» را شلیک نخواهد کرد، به اقدامات آمریکا پاسخ می‌دهد. گمرک چین روز پنج‌شنبه گفت که تعرفه‌های چینی بر محصولات آمریکایی فورا بعد از اعمال تعرفه‌های آمریکایی بر کالاهای چینی، اعمال می‌شوند.

سخنگوی وزارت دارایی چین هشدار داد، تعرفه‌های آمریکایی به شرکت‌های خارجی واقع در بزرگترین اقتصاد جهان ضربه خواهد زد.

وی افزود: «چین در مقابل تهدید‌ها و باج‌خواهی سر خم نمی‌کند و در اراده‌اش برای دفاع از تجارت آزاد و سیستم چندجانبه، سستی نشان نخواهد داد».

شرکت‌های خارجی واقع در چین ۵۹ درصد از صادرات این کشور را تشکیل می‌دهند و درصورت اعمال تعرفه آمریکا از روز جمعه، این تعرفه‌ها شامل تولیدات آن‌ها نیز خواهد شد.

چین طی سال‌های اخیر با مدرن‌ کردن تجهیزات و تسلیحات نظامی و همچنین با رشد اقتصادی به قدرتی در منطقه شرق آسیا تبدیل شده است. دولت کنونی آمریکا در موضوعات نظامی مانند مسئله دریای چین جنوبی و همچنین موضوعات سیاسی از جمله سیاست چین واحد هم با پکن اختلاف و تنش دارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین