کد خبر: 187096706
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » فراخوان جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز منتشر شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز منتشر شد

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، بر اساس مقررات تعیین شده شرط اصلی حضور در جشنواره ارائه متن کامل نمایشنامه به زبان کُردی است.
آثار ارسالی نباید در هیچ جشنواره دیگری به هر عنوان شرکت داده شده باشد و هر گروه نمایشی دارای شرایط و ضوابط و مقررات صادره از سوی اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از سراسر کشور می‌تواند داوطلب حضور در جشنواره باشد.
گروه‌های خارج از کشور با ارسال فیلم نمایش می‌توانند داوطلب حضور در جشنواره باشند البته می‌بایست ۲ نسخه از متن مورد نظر خود را تا ۱۵ مرداد امسال به دبیرخانه ارسال کنند.
طبق این فراخوان فرم درخواست و سه نسخه از اجرای کامل نمایش‌ها با کیفیت مطلوب صدا و تصویر حتما باید تا پنج آبان ماه ۲۰ روز قبل از آغاز جشنواره به دبیرخانه ارسال شده باشد.
به منظور تحول و دگرگونی در ساختار اجرایی جشنواره و تلاش برای ایجاد فضایی فرهنگی و توجه ویژه به اندیشه‌های فاخر هنری، جشنواره به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود.
توجه به ادبیات و زبان کُردی بعنوان پشتوانه‌ای غنی برای تشویق و ترغیب نویسندگان به نگارش متون نمایشی بر اساس اصالت‌ها و ارزش‌های فرهنگی مناطق کُردنشین با تاکید بر میراث ملی، اسلامی و نگاهی نوبه فرهنگ عامه برخی از اهداف برگزاری این جشنواره است.
ایجاد بستری مناسب و فضایی فرهنگی برای تبادل اندیشه‌های خلاق و نوگرایانه در بین هنرمندان عرصه نمایش و عامه مردم، کشف استعداد‌های درخشان جوان در همه مقوله‌های هنر نمایش و حمایت برای شکوفایی و پرورش این استعداد‌ها از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
دبیرخانه جشنواره به گروه‌های راه یافته حداقل ۳۰ و حداکثر ۵۰ میلیون ریال ورودی پرداخت خواهد کرد و از سه کار برتر به انتخاب کارشناسان برای اجرا در شهرستان‌های دیگر تا سقف ۵۰ میلیون ریال حمایت می‌شود.
۲ کار برگزیده این جشنواره هم به انتخاب کارشناسان به دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می‌شود.
علاقه مندان می‌توانند کار‌های خود را به آدرس سقز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کردی ارسال کنند.
تلفن ۰۸۷۳۶۲۲۲۲۶۶ و نمابر ۰۸۷۳۶۲۲۲۲۷۰ هم راه‌های ارتباطی دیگر برای ارسال آثار و کسب اطلاعات مرتبط با برنامه‌های این جشنواره است.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری ویژه شهرستان سقز، شهرداری و شورای اسلامی سقز و انجمن هنر‌های نمایشی کردستان در برگزاری این جشنواره همکاری دارند.
پانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز از ۲۶ تا ۳۰ آبان در شهرستان سقز در استان کردستان برگزار می‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین