کد خبر: 187096726
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » حوزه فرهنگی در جریان توسعه بسیار مهم است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی:

نشست هم افزایی برنامه ها و اهداف میان معاونت های فرهنگی و اجتماعی و برنامه ریزی و اقتصادی سازمان تامین اجتماعی با حضور معاونان و مدیران هر دو حوزه برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در این جلسه با بیان اینکه در مسائل اجتماعی و اقتصادی نیاز به فرهنگ سازی داریم، اظهار داشت: توسعه یک امر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.
دکتر محمدرضا جعفریان به ظرفیت عظیم شرکای اجتماعی اشاره کرد و گفت: شرکای اجتماعی نیاز دارند از قوانین و مسائل سازمان شناخت کافی داشته باشند به همین منظور کلاس های آموزشی گسترده ای برای کانون های کارگری و کارفرمایی برگزار می کنیم.
وی افزود: سال گذشته بازدید های دانش آموزی از شعب تامین اجتماعی و نشست های تخصصی در دانشگاههای کشور به منظور ترویج مفاهیم بیمه در میان دانش آموزان و دانشجویان برگزار کردیم.
دکتر جعفریان اظهار داشت: در یکصد دانشگاه همایش تخصصی گفتمان تامین اجتماعی برگزار شد و ورود مفاهیم این سازمان به کتب درسی و دانشگاهی در دستور کار است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به 42 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش این سازمان در کشور گفت: تامین اجتماعی یک راه حل اجتماعی برای برخورد با ریسک های زندگی است.
وی افزود: کارگروه مشترک میان معاونت های اقتصادی و برنامه ریزی و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی تشکیل و در تهیه برنامه ها ، بسته های فرهنگی نیز تعریف شود تا عمق تاثیرگذاری آنها بیشتر شود.
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: انسان توسعه یافته محور توسعه است و حوزه فرهنگی در جریان توسعه بسیار مهم است.
دکتر علی نمکی با بیان اینکه تامین اجتماعی 42 میلیون نفر بیمه شده دارد ، افزود: این سازمان یک نهاد اقتصادی و اجتماعی است که نیاز به رویکردهای فرهنگی دارد.
وی برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در دانشگاهها را از نمونه های همکاری معاونت های اقتصادی و برنامه ریزی و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اعلام و تصریح کرد: برنامه های عملیاتی در حوزه فرهنگی این سازمان تعریف و تبیین می شود.
دکتر نمکی گفت: پتانسیل های خوبی در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و باید با هم افزایی و همکاری یکدیگر از این ظرفیت ها بهره ببریم.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: این سازمان ملاحظه اجتماعی و اقتصادی دارد و الزامات این سازمان مبتنی بر رویکردهای فرهنگی است.
دکتر حسین امیری گنجه برگزاری این نشست ها را مفید دانست و گفت: تلاش می کنیم این نشست ها منظم برگزار شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین