کد خبر: 187097373
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » باید اوقات فراغت را غنی سازی کرد/ مسجد یک ظرفیت عظیم و ارزشمند است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خبرگزاری شبستان: مسئول قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش گلستان گفت: مسجد یک ظرفیت عظیم و ارزشمند است و باید از این نعمت به خوبی استفاده کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، سید رضا حسینی، مسئول قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش گلستان، امروز (14 تیر) در مراسم افتتاحیه و همایش توجیهی اوقات فراغت کانون های مساجد گلستان گفت: یکی از پدیده های فرهنگی و اجتماعی که با آن روبرو هستیم اوقات فراغت است.

 

وی با بیان اینکه باید اوقات فراغت را غنی سازی کرد، افزود: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان باعث می شود گرایش و جذب جوانان و نوجوانان به برنامه های فرهنگی هنری افزایش یابد.

 

حسینی تصریح کرد: مساجد تا کنون توانسته از کنار این برنامه ها، جوانان و نوجوانان را به سوی مساجد جذب کنند. مسجد یک ظرفیت عظیم و ارزشمند است و باید از این نعمت به خوبی استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: آنچه در غنی سازی اوقات فراغت برای مدیران مهم و اساسی است نیازسنجی از ذائقه ها و گرایش های نوجوانان محله و نظرسنجی از برنامه های اجرا شده است.

 

حسینی با اشاره به اینکه سه اصل مهم و اساسی در برنامه های فرهنگی هنری مساجد تاکید شده است، اظهارداشت: جذاب و زیبا بودن برنامه ها برای نوجوانان، جوانان و خانواده ها، اثرگذار بودن و استمرار داشتن برنامه ها سه اصل مهم در برنامه های فرهنگی هنری به شمار می روند.

 

وی خاطرنشان کرد: می توان با اجرای طرح سه میم، مسجد، منزل و مدرسه را با یک وحدت در مسیر تربیت دینی قرار داد.

 

حسینی افزود: طبق تفاهم نامه امضا شده با کانون های مساجد، آموزش و پرورش آمادگی دارد تا مساجد همجوار مدارس بتوانند از کلاس های مدرسه و اردوهای دانش آموزی بهره مند شوند و دانش آموزان و خانواده ها بتوانند از امکانات مساجد محل در مسیر مدارس استفاده کنند.

 

 

پایان پیام/83

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین