کد خبر: 187105149
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » تعریف ردیف بودجه مشخص برای یگان حفاظت محیط زیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خبر داد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: دستورالعمل جدیدی برای یگان حفاظت محیط زیست ابلاغ شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه در دومین روزدوره آموزشی پیشگیری و اجرای مطلوب قوانین در حوزه یگان حفاظت از ابلاغ دستورالعمل جدید در این حوزه خبر داد و گفت: ابلاغ جدید منجر به برطرف شدن بسیاری از چالش ها و محدودیت‌های کنونی برای محیط بانان می شود.

محبت خانی افزود: همچنین بر اساس دستورالعمل جدید ابلاغ شده، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف به تعریف ردیف بودجه مشخص برای یگان حفاظت محیط زیست شد.

وی با تاکید بر اینکه حمل اسلحه برای محیط بان یک فرصت است که درصورت عدم گذراندن دوره های آموزشی بکارگیری آن می تواند به یک تهدید تبدیل شود، تصریح کرد: از سوی دیگر، خلاء های قانونی نباید منجر به عدم استفاده درست محیط بانان از اسلحه خود و آسیب به آن ها شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ضمن ابراز تاسف از اینکه قریب هزار محیط بان درکشور، بدون گذراندن دوره های آموزشی بدو خدمت، لباس محیط بانی پوشیده اند، خاطرنشان کرد: ضروری است محیط بانان نیز همچون پرسنل ناجا به صورت دوره ای و مستمر آموزش های لازم را فراگیرند و در همین راستا، ساماندهی دوره های آموزشی بدو خدمت برای محیط بانان در دستور کار یگان محیط زیست قرار گرفته است.

محبت خانی اشاره ای هم به ضرورت رسیدگی به جرم های احتمالی محیط بانان در دادگاه های نظامی داشت و از عدم تخصیص بودجه دولتی برای حمایت از محیط بانان گلایه کرد.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست نیز باید همچون نیروهای مسلح از بودجه ای اختصاصی برای یگان حفاظت محیط زیست برخوردار باشد تا اگر محیط بانی برابر قانون از سلاح استفاده کرد و محکوم به دیه شد، سازمان محیط زیست توانایی پرداخت آن و آزادسازی محیط‌بانان را داشته باشد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست حوزه فعالیت یک محیط بان را بسیار فراتر از مقابله با متخلفان شکار و صید دانست و گفت: هر تخلفی در عرصه های طبیعی اعم از آلوده سازی محیط یا جرم های مشروط و غیر مشروط باید تحت پایش محیط بان باشد و در این خصوص محدودیتی برای محیط بانان در دستورالعمل های موجود تعریف نشده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین