به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، شمار قربانیان موج گرمایی که طی شش روز اخیر جنوب ایالت کبک کانادا را فرا گرفته به دست کم ۱۸ تن افزایش یافت.

 این موج گرما که از جمعه هفته گذشته آغاز شد، شدیدترین گرمای ثبت شده در ایالت کبک طی دهه های گذشته به حساب می آید. مقامات مونترآل دیروز (چهارشنبه) از افزایش شمار قربانیان گرما در این شهر به ۱۲ تن خبر دادند. پنج تن دیگر نیز در دیگر شهرهای شرقی کبک و یک تن دیگر در شهر لاوال این ایالت قربانی این موج ناگهانی گرما شده‌اند.

بیشتر قربانیان را افرادی تشکیل می دادند که به بیماری های مختلف مبتلا بوده و از تهویه مطبوع در منازل خود برخوردار نبوده‌اند. دولت کانادا ضمن صدور هشدارهایی در ارتباط با موج گرما، دمای هوای مونترآل را در روز چهارشنبه ۳۴ درجه سانتی گراد اعلام کرده و از ادامه این روند در روز پنج شنبه خبر داد.

هشدارهای گرمایی برای بسیاری از شهرهای دیگر کانادا از جمله اونتاریو، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک نیز صادر شده است. مقامات محلی اقدامات بسیاری برای مقابله با گرمازدگی شهروندان انجام داده‌اند که از آن ها می‌توان به گشودن استخرها و مناطق دارای تهویه مطبوع برای عموم مردم، توزیع آب و سرکشی به مناطق آسیب پذیر اشاره کرد.

به گزارش تایم، این موج گرمای شدید هفته گذشته به ایالات متحده آمریکا نیز رسیده و انتظار می رود این روند امروز (پنج شنبه) هم ادامه یابد.