کد خبر: 187113787
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » دهیاران طرح های اشتغالزای سودآور ایجاد کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرکل امور روستایی استانداری خراسان جنوبی:

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت توجه به معیشت روستاییان، درخواست کرد دهیاران از وابستگی به دولت خارج شده و طرح های اشتغالزای سودآور ایجاد کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان بیرجند، عالیه خواجوی امروز (14 خرداد) در گردهمایی دهیاران بخش مرکزی بیرجند با اشاره به اینکه با اتحاد ملی و سیاست‌های دولت شاهد پیشرفت‌های بسیاری در روستاها هستیم، اظهار کرد: اقتصاد روستاها باید به گونه‌ای باشد تا برای ماندن رغبت داشته باشند و در این راستا توجه ویژه ای به مناطق روستایی دارد.

 

وی با بیان اینکه در این سالها تقویت اقتصاد روستاها مورد غفلت قرار گرفته، افزود: امروز متاسفانه برخلاف دوران‌های گذشته روستاها وابسته به شهرها شده‌اند.

 

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری خراسان جنوبی با انتقاد از روند مهاجرت روستاییان و حاشیه‌نشینی در شهرها، عنوان کرد: گاهی به یک روستا آن گونه که باید خدمات شایسته ارائه نمی شود.

 

خواجوی با تاکید بر ضرورت توجه به معیشت روستاییان، درخواست کرد دهیاران از وابستگی به دولت خارج شده و طرح‌‌های اشتغالزای سودآور ایجاد کنند.

 

به گفته وی بر اساس تفاهم نامه دهیاری‌های کشور با پست بانک مبلغی تا سقف 500 میلیون تومان وام با بهره هشت درصد به طرح های درآمدزای دهیاری‌ها پرداخت می‌شود که در سال گذشته 43 میلیارد تومان اعتبار دولتی بین دهیاری‌های استان خراسان جنوبی توزیع شده است.

 

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در حال پیگیری دریافت کد اجرایی برای دهیاری‌های استان هستیم.

 

علیرضا دستگردی، رئیس شورای بخش مرکزی بیرجند هم در این گردهمایی با اشاره به کمبود منابع مالی دهیاری‌ها، ادامه داد: دهیاران دغدغه شغل ثابت دارند و باید استخدام آنان مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به عدم تحقق خودکفایی دهیاری‌ها، گفت: توان اقتصادی روستاها باید تقویت شود چرا که تا روستایی توانمند نشود خودکفایی دهیاری و روستا نیز محقق نخواهد شد.

پایان پیام/70

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین