کد خبر: 187117778
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » کارمند شرکت امنیتی صهیونیستی متهم شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کارمند یکی از شرکت های امنیتی رژیم صهیونیستی به سرقت و تلاش برای فروش اطلاعات محرمانه این رژیم متهم شد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

 به گزارش بولتن نیوز، دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی یک اسرائیلی را به سرقت اطلاعات محرمانه سایبری و تلاش برای فروش آنها در بازار سیاه (دارک وب) متهم کرد.

در شکوائیه تنظیم شده علیه یکی از کارکنان شرکت «NSO» - فعال در زمینه فروش تسلیحات سایبری – آمده است که وی با نهادهای خارجی تماس برقرار کرده و قصد داشته یک «هارد دیسک» حاوی کدهای محرمانه را به قیمت ۵۰ میلیون دلار به آنها بفروشد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، طبق مفاد این شکوائیه که پس از برداشته شدن دستور سکوت خبری آن، امروز (پنجشنبه) منتشر شد، فرد خاطی در بخش تضمین کیفیت این کمپانی فعالیت می‌کرده و در ماه آوریل نیز اخراج شده بود.

این فرد که نامش منتشر نشده، یک سری کد فوق محرمانه را از شبکه‌های این کمپیانی کپی کرده و تلاش داشته آنها را به فروش برساند؛ کدهایی که گفته می‌شود در صورت رسیدن به دست دشمنان اسرائیل، می‌تواند امنیت چندین کشور را نیز به خطر بیاندازد. این شرکت مدعی شده که به موقع از تصمیم کارمندش مطلع شده و از درز این اطلاعات جلوگیری کرده است.

بر این اساس، وی پس از اخراج شدن از شرکت، با عوامل خارجی ارتباط برقرار کرده و بر سر قیمت ۵۰ میلیون دلار با آنها به توافق رسیده بود.

شرکت NSO که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده، تولید کننده و توسعه دهنده سلاح‌های سایبری است که توسط ده‌ها دستگاه امنیتی، ارتش‌ها و یگان‌های انتظامی در سراسر دنیا استفاده می‌شود.

این هفته همچنین گزارش شد که یک خودروی حاوی اطلاعات محرمانه ارتش رژیم صهیونیستی در اروپا به سرقت رفته است. ماه پیش هم گزارش شده بود شماری از اسناد محرمانه رژیم صهیونیستی از خودروی نظامی یکی از فرماندهان ارتش این رژیم دزدیده شده است.

رژیم صهیونیستی اخیرا نیز اعلام کرد «گونن سگو» از اعضای سابق کابینه رژیم صهیونیستی به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده است. محاکمه سگو از امروز آغاز شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین