کد خبر: 187117783
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » هشدار مادورو به نیروهای مسلح ونزوئلا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس جمهور ونزوئلا به نیرو های مسلح کشورش هشدار داد مراقب توطئه های دونالد ترامپ برای حمله به ونزوئلا باشند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، پس از انتشار برخی اخبار و گزارش‌ها در آمریکا مبنی بر این که دونالد ترامپ تابستان گذشته امکان اشغال ونزوئلا را مدنظر قرار داده بود، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا از نیرو‌های مسلح کشورش خواست آمادگی خود را برای مقابله با تهاجم احتمالی آمریکا حفظ کنند.

مادورو که در مراسمی نظامی سخن می‌گفت، خطاب به نیرو‌های مسلح کشورش خاطرنشان کرد:" شما حتی برای یک لحظه هم نمی‌توانید موضع تدافعی خود را رها کنید چرا که ما و شما از اساسی‌ترین حقی که ملت در مبارزات تاریخی خود به آن دست یافته است یعنی حق زندگی در صلح، دفاع می‌کنیم. "

مادورو به اخبار پخش شده از شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا اشاره کرد که در آن به نقل از یک مسئول بلند پایه دولت آمریکا گفته شد، ترامپ اوت سال دو هزار و هفده در نشستی درباره تحریم‌های آمریکا بر ضد ونزوئلا با برخی از مشاوران سیاست خارجی خود درباره امکان اشغال ونزوئلا گفتگو و رایزنی کرده است.

گفته می‌شود مشاوران ترامپ در آن جلسه اندیشه حمله به ونزوئلا را به شدت رد کردند. همچنین طبق اعلام سی ان ان، برخی مسئولان آمریکای لاتین نیز که ترامپ در این باره با آن‌ها گفتگو کرده بود، با چنین طرحی مخالفت کرده بودند.

مادورو تاکید کرد:" درست پیش از آن که دونالد ترامپ با مشاورانش گفتگو کند، شماری از مسئولان جناح مخالف ونزوئلا به کاخ سفید رفته بودند. آیا این را باید یک اتفاق تلقی کرد؟ قطعا نه. "

مادورو ادامه داد اطلاعات منتشر شده در رسانه‌های آمریکا باور او را مبنی بر این که واشنگتن به دنبال حمله نظامی به ونزوئلا به منظور دست یافتن به ذخایر نفت این کشور است، تایید می‌کند.

رئیس جمهور ونزوئلا ادامه داد مداخله آمریکا در ونزوئلا به هیچ وجه به حل مشکلات ونزوئلا کمک نخواهد کرد و نیرو‌های مسلح ونزوئلا وظیفه دارند پیوسته برای دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت کشور کاملا آماده باشند.

دیسدادو کابلو، رئیس مجمع ملی موسسان ونزوئلا نیز که از اوت سال دو هزار و هفده به این سمت منصوب شده، اعلام کرد آن دسته از مسئولان جناح مخالف ونزوئلا که خواستار مداخله نظامی آمریکا در کشور شده اند، به خیانت به وطن متهم هستند و به زودی تحقیقاتی درباره آن‌ها آغاز خواهد شد.

مجلس موسسان ونزوئلا سال گذشته به رغم همه اعتراضات داخلی به ابتکار نیکلاس مادورو تاسیس شد و اوت گذشته نیز فعالیت خود را آغاز کرد.

یازدهم اوت سال گذشته نیز دونالد ترامپ در گفتگو با روزنامه نگاران در زمین گلف خود در نیوجرسی از امکان مداخله نظامی در ونزوئلا صحبت کرد و با این کار خشم مقامات کاراکاس و اعتراض بسیاری از کشور‌های آمریکای لاتین را برانگیخت.

کاخ سفید نیز در آن زمان برای آرام کردن اوضاع تاکید کرد هیچ اقدام نظامی در آینده نزدیک مدنظر نیست.

نیکلاس مادورو که از سال دو هزار و سیزده قدرت را در ونزوئلا در دست دارد در انتخابات اخیر نیز که به شدت مورد انتقاد و اعتراض سازمان‌ها و کشور‌های خارجی قرار گرفت، در سمت خود ابقا شد و تا سال دو هزار و بیست و پنج در قدرت باقی خواهد ماند.

در انتخابات ریاست جمهوری اخیر ونزوئلا نیکلاس مادورو با شصت و هشت درصد آرا در برابر رقیب خود هانری فالکون که بیست و یک درصد آرا را به دست آورد به پیروزی رسید. ­

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین