کد خبر: 187117789
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » سردارباقرزاده رئیس کمیته تفحص شهدابرروی مزارطالبانی چه نوشت؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
طالبانی اولین رئیس جمهور غیر عرب عراق نیز محسوب می شود؛

جلال طالبانی رئیس جمهوری سابق عراق و رهبر اتحادیه میهنی که از سال 2012 به دنبال یک سکته شدید خانه نشین شده بود، روز سه شنبه 11 مهرماه درگذشت.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

گروه بین الملل: طی روزهای گذشته سردار سید محمد باقرزاده رئیس کمیته تحقیق و تفحص شهدا وارد اربیل شد تا در نشست ویژه با حصور نمایندگان عراقی و هلال احمر شرکت کند. سردار سید محمد باقرزاده که برای شرکت در نشست سه جانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق و صلیب سرخ وارد اربیل کردستان عراق شد ابتدا در تاریخ ۱۰تیر۹۷ با حضور در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با اعضای نمایندگی دیدار کرد.

سردارباقرزاده رئیس کمیته تفحص شهدابرروی مزارطالبانی چه نوشت؟


به گزارش بولتن نیوز، سردار باقرزاده در این دیدار ضمن یاد شهداء تلاش فرماندهی تفحص شهداء برای یافتن و شناسایی پیکر های مفقودین و ایجاد هماهنگی با دولت عراق را از اهداف سفر دانست و باتوجه به توافقات انجام شده ابراز امید واری کرد تا کشف پیکر مطهر شهداء سرعت یابد


وی براساس گزارش سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل در تاریخ ۱۲تیر۹۷ با عزیمت به سلیمانیه و حضور برسرمزار مرحوم اقای طالبانی رییس جمهور فقید عراق ، با قرائت فاتحه به وی ادای احترام کردند.بدنبال ادای احترام ایشان در دفتر یادبودی که بر سر مزار طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان قرار داده شده است چنین نوشت:


از تپه دباشان واز منظر و درگاه حق جویی وانصاف مردمی خدوم وانقلابی، از تبار مبارزان کوهستان های سر به فلک کشیده را زیارتی کردیم که در لسان مردم غیور کردستان عراق مام جلال نام دارد ، وی در ادامه یادداشت خود نوشت: سال ها مبارزه در راه حق و دفاع از مظلومین بویژه مردم کردستان عراق و پیکار در کنار رزمندگان دلاور ایرانی در طول سال های دفاع مقدس و استقامت توام با هوشیاری از ایشان چهره ای ساخته بود که مبارزان به همراهی با او افتخار می کردند .شایسته است نام و خاطره او همواره در دل این سر زمین جاودانه بماند وایشان بعنوان الگوی جوانان کرد به . نسل اتی معرفی گردد.


جلال طالبانی رئیس جمهوری سابق عراق و رهبر اتحادیه میهنی که از سال 2012 به دنبال یک سکته شدید خانه نشین شده بود، روز سه شنبه 11 مهرماه درگذشت.

سردارباقرزاده رئیس کمیته تفحص شهدابرروی مزارطالبانی چه نوشت؟


این رهبر کرد عراقی که به مرد راه حل ها از طریق گفت و گو نیز معروف بود، از سال 2003 هنگام سقوط صدام و تشکیل نظام جدید نقش مهمی در اداره عراق و حل و فصل اختلافات میان جریان های سیاسی این کشور ایفا کرد و بسیاری براین باورند که عراق امروز خلاء وی و شخصیت ممتازش را بطور محسوسی درک می کند.


جلال طالبانی پس از گذشت نیم قرن مبارزه در میدان های جنگ و سیاست، سرانجام (14 مهر) با بدرقه صدها هزار تن از شهروندان عراقی در کردستان عراق(محله دباشان سلیمانیه) به خاک سپرده شد.


طالبانی اولین رئیس جمهور غیر عرب عراق نیز محسوب می شود. او در منطقه و جهان به مرد اعتدال و اهل گفت وگو مشهور بود و اولین خبر دستگیری صدام حسین را نیز او به رسانه های ایرانی داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین