کد خبر: 187118532
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » مهندسی در اسلام سابقه طولانی دارد/ از مبانی اسلام درباره شهرسازی نتوانسته ایم استفاده کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم:

حوزه/ بهشتی گفت: ما نتوانسته ایم از مبانی اسلام درباره ساخت وساز و شهرسازی به خوبی استفاده کنیم و شاید تشکیل مجمع حوزویان مهندس بتواند به غنای بیشتر این شاخصه ها و مولفه ها که در نظام مهندسی روی آنها کار شده است کمک کند.

به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 455083 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۵:۵۱ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم:
مهندسی در اسلام سابقه طولانی دارد/ از مبانی اسلام درباره شهرسازی نتوانسته‌ایم استفاده کنیم
حوزه/ بهشتی گفت: ما نتوانسته‌ایم از مبانی اسلام درباره ساخت‌وساز و شهرسازی به‌خوبی استفاده کنیم و شاید تشکیل مجمع حوزویان مهندس بتواند به غنای بیشتر این شاخصه‌ها و مؤلفه‌ها که در نظام مهندسی روی آنها کار شده است کمک کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، محسن بهشتی صبح امروز در همایش «حوزویان مهندس» که به همت مرکز خدمات حوزه برگزار شد ضمن قدردانی از برگزاری این همایش گفت: جامعه ما انتظارات بسیاری از دو قشر مهندس و طلبه دارد و وقتی این دو در یک نفر جمع می‌شود انتظارات چند برابر خواهد شد و این انتظار هم به حق است.

وی بیان کرد: جمع این دو موضوع می‌تواند بر کیفیت کار چه در کالبد یک پروژه و چه الگوهای رفتاری بین مالک و مهندسان بیفزاید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با بیان اینکه ما معماری شهرسازی مسیحیت و یهودیت نداریم و آنها هم مدعی این امر نیستند گفت: بحث مهندسی در متون اسلامی سابقه طولانی دارد و در احادیث و روایات و کلام الله مجید مطالبی اشاره شده است که در شهرسازی می‌توانیم بهره‌برداری کنیم.

وی افزود: ما نتوانسته‌ایم از مبانی اسلام درباره ساخت‌وساز و شهرسازی به‌خوبی استفاده کنیم و شاید تشکیل مجمع حوزویان مهندس بتواند به غنای بیشتر این شاخصه‌ها و مؤلفه‌ها که در نظام مهندسی روی آنها کار شده است کمک کند.

بهشتی تصریح کرد: ما در عرصه مهندسی در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توفیقات بسیاری داشته‌ایم ولی در عرصه شهرسازی و معماری ایده و مکتبی را نتوانسته‌ایم ایجاد کنیم و چه بسا بسیاری از مزایای معماری سنتی و گذشته را به دلیل نفوذ فرهنگ غرب از دست داده‌ایم.

انتهای پیام/313/30

 

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین