کد خبر: 187119396
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » سازمان ملل شکنجه و آزار جنسی زندانیان یمنی در زندان‎های امارات را تایید کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با تایید آزار جنسی و شکنجه اسرای یمنی در زندان های سری امارات، تاکید کرد که در حال پیگیری این مسئله است.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ لیز تروسل سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در یک کنفرانس خبری گفت: اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد با زندانیان یمنی در بند امارات، رفتار نامناسبی می‌شود و این زندانیان مورد آزار جنسی و شکنجه قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه امارات در یمن زندا‌ن‌هایی سری دارد، افزود: ما درباره این مسئله با دولت امارات گفت‌وگو کرده‌ایم و خواستار ورود به زندان‌هایی شدیم که این کشور در یمن اداره می‌کند، اما تا امروز به ما چنین اجازه‌ای داده نشده است.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد: بر اساس اطلاعات اولیه‌ای که دفتر ما در یمن، آنها را جمع‌آوری کرده، دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد زندانیان یمنی در بند نظامیان اماراتی مورد سوء رفتار، آزار جنسی و شکنجه قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت که کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اوضاع در این زندان‌ها را رصد و پیگیری می‌کند تا در نهایت درباره اقدام بعدی، تصمیم‌گیری کند.

پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس فاش کرده بوده که در زندان‌های تحت اداره امارات در یمن، از جمله زندان «بیراحمد» واقع در «عدن»، اسرای یمنی مورد سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرند.

آواره‌های «الحدیده» یمن به بیش از ۱۲۱ هزار نفر رسید

در حالی که به دنبال تلاش‌های ناکام ائتلاف عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای اشغال «الحدیده» این ائتلاف از «تعلیق موقت» حملات خود خبر داده، سازمان ملل آمار تازه آوارگان ناشی از این عملیات را منتشر کرد.

بنا بر گزارش دفتر هماهنگی‌های امور انسان دوستانه سازمان ملل (OCHA) بر اثر تشدید درگیری‌های اخیر در الحدیده، بیش از ۱۲۱ هزار غیرنظامی یمنی از این منطقه متواری و آواره شدند.

در این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شد، سازمان ملل درباره وضعیت ناگوار بهداشتی و پزشکی در «الحدیده» هم هشدار داده است.

دفتر امور انسان دوستانه سازمان ملل خبر داد که هفت موسسه و نهاد پزشکی و امدادی در شهر الحدیده به دلیل تشدید حملات اخیر، به صورت موقت تعطیل شده یا فعلا دست از کار کشیده‌اند.

طبق این گزارش، بیش از نیمی از کودکان یمنی در الحدیده به دلیل حملات و درگیری‌های اخیر نتوانسته‌اند به مدرسه بروند.

این گزارش در حالی منتشر شده که این هفته برخی رسانه‌های مرتبط با ائتلاف سعودی - اماراتی مدعی شدند انصارالله با سپردن مدیریت بندر الحدیده به سازمان ملل متحد موافقت کرده است.

یک مسئول ارشد انصارالله یمن اعلام کرد که رهبران انصارالله در دیدار با «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن، با هرگونه راه‌حل جزئی درباره الحدیده مخالفت و تاکید کردند که راه حل سیاسی باید جامع باشد.

جنبش انصارالله اعلام کرد که مواضع رهبران این گروه در قبال تحولات الحدیده ثابت و غیر قابل تغییر است و شروط ائتلاف متجاوز سعودی برای پایان درگیری‌های الحدیده، ربطی به این جنبش ندارد.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین