کد خبر: 187121970
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » مسیر واردات کاغذ تافروش به رسانه ها زیر ذره بین قرار می گیرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هماهنگی کامل با بانک مرکزی در مورد گشایش اعتبار متقاضیان واردات کاغذ خبر داد ...

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، سید محمدرضا دربندی با اشاره به مصوبات نخستین جلسه ساماندهی کاغذ مطبوعات که در ساختمان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: با نظر کارشناسان حاضر در این نشست، مقرر شد اولا تکلیف شرکت‌هایی که با ارز دولتی سفارش واردات کاغذ را ثبت کرده اند مشخص شود تا بهتر بتوان در مورد واردات انجام گرفته و پیگیری مطالبات بازار کاغذ مطبوعات، تصمیم گرفت.
وی که به عنوان سخنگوی این کمیته انتخاب شده، افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان بازرسی، آمادگی کامل و فوری برای پلمب انبارهای احتکار کاغذ روزنامه وجود دارد و از تمامی اصحاب رسانه که در این مورد اطلاعاتی در دست دارند می‌خواهیم برای ساماندهی بازار ما را یاری دهند. بر این اساس، میزان واردات و همچنین قیمت تمام شده و توزیع درست آن میان روزنامه‌ها و نشریات از وظایف اصلی کمیته ساماندهی است.

** تولید کاغذ استان مازندران سرعت می‌گیرد
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت : مقرر شد روند تولید کاغذ در کارخانه چوب و کاغذ مازندران و نیز فرآیند تولید تا عرضه این کالا به اهالی رسانه به ویژه رسانه‌های مکتوب تسریع شود.

** شنبه گردهمایی مدیران موسسات مطبوعاتی بزرگ
دربندی از گردهمایی مدیران موسسات مطبوعاتی بزرگ کشور در روز شنبه آینده خبر داد و گفت: در صورت درخواست این موسسات برای واردات کاغذ، هماهنگی‌های لازم جهت تخصیص و گشایش اعتبار لازم صورت پذیرد تا این موسسات بتوانند متناسب با نیاز خود کاغذ وارد کنند.
به گزارش ایرنا، تحت تاثیر نوسانات اخیر قیمت ارز، اختلالات و نابسامانی گسترده‌ای در بازار به ویژه بازار خرید و فروش کاغذ بوجود آمد و کمبود این کالا نزد اهالی مطبوعات، ناشران و اهل قلم که مصرف کنندگان واقعی آن هستند، احساس شد. برخی نیز از این نابسامانی بازار سوء استفاده کرده و به احتکار و امتناع از فروش این کالای اساسی اقدام کردند.
بر این اساس با روی کار آمدن محمد سلطانی فر معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چندین جلسه با دست اندرکاران وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین اعضای انجمن تهیه و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کاغذ و صنف این کالا برگزار و نتایج مطلوب و مثبتی حاصل شد. برگزاری نشست روز شنبه نیز در راستای همین سیاستگذاری برنامه ریزی شده است.
همچنین سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه‌ترین اظهار نظر خود در خصوص کاغذ مطبوعات و نشر اعلام داشت: هم اکنون هیچگونه کمبودی در مورد کالای کاغذ نداریم ضمن اینکه با احتکار کنندگان این کالا با جدیت برخورد خواهد شد. عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال اظهار داشت : طبق مصوبه اخیر هیات دولت، اصلاحاتی روی کارت‌های بازرگانی انجام خواهد گرفت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین