کد خبر: 187121971
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » هنرمندان ایرانی در کردستان عراق به روی صحنه رفتند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

هنرمندان استان کردستان که به عنوان کاروان فرهنگی ایران راهی اقلیم کردستان عراق شده اند، در شهرهای مختلف این منطقه روی صحنه رفتند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، این کاروان که تحت عنوان کاروان بزم و شادی به منظور بست و گسترش روابط فرهنگی بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران از روز پنجشنبه گذشته وارد اقلیم ‌کردستان عراق شده است، با چهار اجرای موفق در شهر های مختلف اقلیم از حمله اربیل، کویه و رانیه به کار خود پایان داد.
هنرمندان کارناوال بزم و شادی در این چند روز به اجرای برنامه کنسرت موسیقی، شعبده بازی، تئاتر و برگزاری مسابقات مختلف پرداختند.
این کاروان که شامل 20 نفر از هنرمندان استان کردستان ایران است.
نمایشگاه عکسی از مجموعه جاذبه های گردشگری استان کردستان نیز در حاشیه اجرای گروه های فرهنگی و هنری در اقلیم کردستان عراق بر پا شد.
حسین استیری وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق در حاشیه این برنامه هنری در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: مراودات فرهنگی در چارچوب دیپلماسی فرهنگی کشور از طریق کنسولگری ایران مستقر در اربیل و سلیمانیه پیگیری شده و امیدواریم در سال جاری شاهد برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق باشیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین