کد خبر: 187121973
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » چهره واقعی صهیونیسم را به تصویر می کشیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مجری انگلیسی زبان پرس تی وی:

مجری پرس تی وی بیان کرد که این شبکه توانسته است نگاه مردم بریتانیا را به اخبار تغییر دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، روشن محمد صالح مجری ساکن لندن شبکه پرس تی وی درباره برنامه «خورشید خواهد دمید» که در این شبکه اجرا می کند، گفت: تا قبل از این، برنامه ای به زبان انگلیسی که به طور ویژه به تحولات کشور فلسطین بپردازد و ظلم اسرائیلی ها به مردم این کشور را به تصویر بکشد، وجود نداشت بنابراین تصمیم به تولید برنامه ای تحت عنوان «خورشید خواهد دمید» گرفتیم تا بتوانیم آن‌چه را که در این کشور و برای مردم مسلمان آن رخ می دهد به گوش جهانیان برسانیم.

وی ادامه داد: هدف ما این بود که بتوانیم با تولید این برنامه جنایات و چهره واقعی رژیم صهیونیستی را به تصویر بکشیم و در کنار آن، به مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگری های اسرائیل نیز بپردازیم. خوشبختانه در این برنامه توانسته ایم با انتخاب دقیق مهمان‌ها، ارتباط با خبرنگارها و همچنین گفتگو با مردم فلسطین، واقعیت های این کشور را بیان کنیم و در برابر رسانه های حامی اسرائیل و صهیونیسم بایستیم.

مجری برنامه «خورشید خواهد دمید» یکی از دلایل انتخاب پرس تی وی برای کار و برنامه سازی را علاقه خود به ایران، انقلاب اسلامی و سیاست های آن در قبال کشورهای غربی، آمریکا و اسرائیل عنوان کرد و ادامه داد: قبل از آن که به پرس تی وی ملحق شوم، با ایرانی های زیادی در انگلستان در ارتباط بودم و مقالاتی را نیز برای چند نشریه ایرانی می نوشتم. تقریبا ۲۰ سال است که در رسانه های کشورهای مختلف مشغول به فعالیت هستم و توانستم تجربیات و دانش خوبی را در این حوزه کسب کنم اما باید بگویم که هیچ یک از این شبکه ها به استثنای پرس تی وی، به طور کامل با افکار و عقاید من همخوانی نداشتند و از آن‌جایی که خود یک مسلمان هستم، ترجیح دادم تا فعالیت خود را در شبکه ای ادامه دهم که با عقاید و ایدولوژی هایم، نزدیکی بیشتری داشته باشد و بتوانم از کار خود لذت ببرم و با تولید برنامه هایی مفید و تاثیرگذار، گامی هر چند کوچک در جهت مبارزه با جریان رسانه ای حاکم بر دنیا بردارم.

وی در ادامه بیان کرد: بازخوردهایی که ما از برنامه های خود دریافت می کنیم، به سه دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول حامیان فلسطین هستند و همواره از ما به عنوان تنها شبکه انگلیسی زبان که به طور خاص به مساله فلسطین می پردازد، تشکر می کنند. دسته دوم مخاطبانی هستند که اطلاعات می گیرند و دسته سوم دشمنان ما هستند که برنامه ما را نوعی فریبکاری افکار عمومی می دانند و به شدت از ما انتقاد می کنند و حتی در شبکه های اجتماعی، من را مورد حمله قرار می دهند.

روشن محمد صالح، فعالیت در کنار شبکه های بزرگ غربی و آمریکایی را سخت و دشوار عنوان کرد و افزود: شرایط و جو خصومت‌آمیزی علیه پرس تی وی در بسیاری از کشورها از جمله بریتانیا وجود دارد و همین امر کار برنامه سازی را دشوار می کند اما جدای از مقامات و چهره های شاخص این کشور، مردم عادی بریتانیا نسبت به برنامه های شبکه پرس تی وی و همچنین «خورشید خواهد دمید» بسیار علاقمندند و با اشتیاق در مصاحبه ها شرکت می کنند که این مساله دلگرم کننده است.

وی اظهار کرد: فعالیت ما (شبکه پرس تی وی) در طی ۱۰ سال اخیر، نگاه مردم بریتانیا به اخبار را تغییر داده است، آن‌ها دیگر اخباری را که از رسانه های جریان اصلی پخش می شوند، باور ندارند و به دنبال رسانه های آلترناتیو هستند که پرس تی وی نیز یکی از این منابع دریافت اخبار برای مردم بریتانیا محسوب می شود.

مجری «خورشید خواهد دمید» در پایان بر نقش شبکه های اجتماعی برای تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان تاکید و عنوان کرد: پرس تی وی می بایست بیش از پیش در این حوزه سرمایه گذاری کند چرا که امروزه کاربران به استفاده از شبکه های اجتماعی روی آورده اند و تقریبا تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق دستگاه هایی همچون تبلت و یا گوشی های هوشمند به دست می آورند. به اعتقاد من در آینده ارتباطات ماهواره ای جای خود را به شبکه های اجتماعی خواهند داد و برهمین اساس، باید نگاه ویژه ای به این حوزه داشت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین