کد خبر: 187126206
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » وارث » «شبهه» به عنوان یک ابزار تهاجمی ذهنیت اهالی جبهه حق را هدف می‎گیرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سخنران حرم رضوی:

خطیب حرم مطهر رضوی عنوان کرد: «شبهه» ابزاری تهاجمی است که ذهنیت اهالی جبهه حق را هدف گرفته و تلاش دارد مرز بین حق و باطل، درست و غلط، نیک و بد را در نظر ایشان مبهم کند.1397/4/12 سه شنبه

به گزارش چی 24 به نقل از وارث:
«شبهه» به عنوان یک ابزار تهاجمی ذهنیت اهالی جبهه‌ حق را هدف می‎گیردوارث: حجت الاسلام اسلامی‌‏فر در ویژه برنامه سخنرانی حرم مطهر رضوی که قبل از نماز مغرب در صحن جامع رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه جوانان در هنگامی که برای‎شان شبهه ایجاد می‎شود، به علمای دین مراجعه کنند، عنوان کرد: شبهه دارای پیچیدگی‎هایی است که به راحتی و با نگاه سطحی نمی‎توان آن را حل کرد و معمولا با رویکرد انتقادی مطرح می‎شود و البته غالبا شبهه‎گر به‎دنبال جواب نیست. از همین رو محصول شبهه، ایجاد شک و تردید در آموزه‎های دینی فرد و جامعه است.
وی افزود: مهمترین عامل ایجاد شبهه در اذهان افراد عدم اطلاع دقیق و صحیح از آموزه‎های دینی است. اگر متولیان امر نتوانند آموزه‎های دینی و اعتقادی را مستدل و با بیان روشن به جوانان انتقال دهند، طبیعی است در ذهن پویا و جستجوگر جوان، شبهه یا شبهاتی شکل بگیرد.
خطیب حرم مطهر رضوی اعلام کرد: شبهه ‌ساختن یکی از مؤثرترین شیوه‌های مقابله با جبهه‌ حق است. جریان باطل همیشه در قالب ترساندن، مسخره کردن، اتهام زدن، شایعه پراکندن، تفرقه انداختن، بدعت گذاشتن و همچنین شبهه افکنی به دنبال فریب انسان‏های حق‌مدار است.
وی افزود: «شبهه» ابزاری تهاجمی است که ذهنیت اهالی جبهه‌ حق را هدف گرفته و تلاش دارد مرز بین حق و باطل، درست و غلط، نیک و بد را در نظر ایشان مبهم کند و نهایتاً یکی را به جای دیگری بنشاند. شبهه‌پردازی، ابزاری کهن و در عین حال دقیق است و به رغم قدمت همچنان کارآمدی فراوان دارد.
این استاد حوزه از مهم‌ترین راهکارهای رفع شبهات دینی جوانان و نوجوانان را برگزاری جلسات بحث و گفت‌وگو پیرامون مسائل دینی دانست و خاطرنشان کرد: در مکان های عمومی مثل مساجد، فرهنگسرا، مدارس و دانشگاه‌ها باید مکانی برای بحث آزاد با حضور متخصصان مسائل دینی برگزار شود تا جوانان بتوانند به تبادل نظر بپردازند.

منبع:آستان نیوز

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین