کد خبر: 187126890
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » زن فرانسوی حامی داعش به ده سال زندان محکوم شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حوزه/ یک زن فرانسوی به اتهام تشویق و فرستادن پسرش به سوریه برای ملحق شده به داعش و همچنین تامین مالی این گروهک تروریستی به ده سال زندان محکوم شد.

زن فرانسوی حامی داعش به ده سال زندان محکوم شد به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 455054 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۶:۲۰ | سرویس: بین الملل 130

زن فرانسوی حامی داعش به ده سال زندان محکوم شد
حوزه/ یک زن فرانسوی به اتهام تشویق و فرستادن پسرش به سوریه برای ملحق شده به داعش و همچنین تامین مالی این گروهک تروریستی به ده سال زندان محکوم شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، به نقل از lalsace.fr، کریستین ریویر ملقب به «ام جهاد»، زن 52 ساله فرانسوی است که روز گذشته به اتهام ترغیب و فرستادن پسرش به سوریه جهت پیوستن به گروه تکفیری داعش همچنین حمایت و تامین مالی این گروه، توسط دادگاه تجدید نظر پاریس به ده سال حبس محکوم شد.

لازم به ذکر است همین دادگاه در اوایل سال 2017 این زن را به اعدام محکوم کرده بود که با اعتراض وی و پیگیری وکیلش دادگاه تجدید نظر دیروز برپا شده و وی به ده سال حبس محکوم شد.

وی در بخشی از اعترافات خود این‌گونه می گوید: در همان ابتدای شروع فعالیت داعش در سوریه فرزند ارشدم را برای پیوستن به صف جهادگران به سوریه فرستادم و بعد از دوسال با خبر شدم که او طی یک عملیات انتحاری کشته شده، بعد از کشته شدن پسرم تصمیم گرفتم با ارسال کمک های مالی و همچنین بسته هایی حاوی مایحتاج زندگی به جهادگران در سوریه کمک کنم بعدها حتی از سوی یکی از رهبران این گروه از من درخواست شد تا به سوریه بروم و در کنار آنها خدمت کنم که به هنگام انجام مراحل سفر، توسط پلیس فرانسه شناسایی و دستگیر شدم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین