کد خبر: 187142768
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » اخبار آفتاب » پیام معاون وزیر کشور به مناسبت روز `شهرداری و دهیاری`
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ضمن تبریک روز `شهرداری و دهیاری` از خدمات کارکنان شهرداریها و دهیاری ها قدردانی کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار آفتاب:
اجتماعی

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور ضمن تبریک روز "شهرداری و دهیاری" از خدمات کارکنان شهرداریها و دهیاری‌ها قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، متن پیام مهندس هوشنگ خندان دل به این شرح است:
«فرارسیدن ۱۴ تیرماه روز "شهرداری و دهیاری" را گرامی داشته و از خدمات شبانه روزی شهرداران و دهیاران و کارکنان شهرداریها و دهیاری‌های پرتلاش سراسر کشور صمیمانه قدردانی می نمایم.
مدیریت شهری و روستائی به دلیل اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر پیکره حیات اجتماعی نقشی تعیین کننده در تداوم پایداری و توسعه یافتگی زندگی شهری و روستائی دارد. از این روی شهرداری‌ها نیازمند بهره‌مندی از تمام توان خود و ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای اداره موفق شهرها، ارتقای شاخص های شهر و شهروندی، قوانین و مقررات روزآمد، ماشین‌آلات و تجهیزات جدید، ارتقای سطح ایمنی، تردد آسان، تحقق شهرداری الکترونیک، شناسایی درآمدهای پایدار، نیروی انسانی متعهد و متخصص، مشارکت مطلوب شهروندان در برنامه‌های شهرداری و ... هستند.
بی‌تردید روستاها نیز به عنوان یک نهاد زیستی اصیل و ریشه دار به دلیل گسترش ارتباطات از این تغییرات مصون نبوده و آگاهی رهبران فکری، نخبگان، فعالان و پیشروان این نهاد دیرپا نتیجه‌ای جز احساس و ضرورت نیاز به تغییر در شیوه‌های قدیمی اداره روستاها نداشته است.
سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، افتخار دارد به عنوان حامی و ناظر امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اقدامات مختلفی را برای ارتقای مدیریت شهری و روستایی در کشور انجام داده و زمینه حمایت از خدمت رسانی بیش از پیش از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به شهروندان کشورمان را فراهم آورد و می‌کوشد ضمن ترسیم چشم اندازهای جدیدی از مدیریت شهری و روستائی، زمینه لازم برای روند تکاملی حرکت آنها را مهیا کند.
خوشبختانه از آغاز دولت دوازدهم و در امتداد سیاستهای دولت تدبیر و امید، برنامههای مختلفی برای حمایت از شهرداریها و دهیاریها طراحی و اجرایی شده است که اثرات مثبت آن یقینا می‌تواند همچون گذشته نتایج موثری را بر روند اداره شهرها و روستاها بگذارد.
در پایان، ضمن گرامیداشت مجدد ۱۴ تیرماه روز «شهرداری و دهیاری» از خدمات شبانه روزی کارکنان پرتلاش و خدوم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تقدیر و تشکر می‌کنم و توفیق روز افزون و سلامتی آنها را از درگاه خداوند متعال آرزومندم و امیدوارم با همت کارکنان شهرداریها و دهیاری ها، فردائی بهتر در انتظار شهرها و روستاهایمان باشد».

[p]انتهای پیام

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین