کد خبر: 187155192
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » خوز نیوز » قرارداد پروژه آبرسانی به شمال شرق خوزستان امضا شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خوز نیوز:
قرارداد اجرای پروژه آبرسانی به مناطق شمال شرق خوزستان از طریق کنسرسیوم میان شرکت های ایرانی و چینی روز پنجشنبه در استانداری خوزستان امضا شد.

استاندار خوزستان روز پنجشنبه در حاشیه امضای قرارداد پروژه آبرسانی شمال شرق خوزستان در جمع خبرنگاران افزود:یکی از مصوبات هیات دولت در فروردین سال 96 بحث حل معضلات آب خوزستان بود و یکی از طرح های در نظر گرفته شده برای این مصوبه نیز بحث تامین آب شمال شرق این استان از طریق فاینانس بود.

غلامرضا شریعتی ادامه داد: مناقصه این پروژه توسط سازمان آب و برق خوزستان انجام و هم اکنون قرارداد تجاری به صورت کنسرسیوم بین شرکت های ایرانی و چینی منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه حجم پروژه 406 میلیون دلار است گفت: این پروژه به هفت شهر، 689 روستا و 19هزار هکتار از زمین های کشاورزی شمال شرق خوزستان در قالب طرح 550هزار هکتاری کشاورزی آبرسانی خواهد کرد.

شریعتی افزود: این طرح باعث توسعه اشتغال و کارآفرینی،و نیز ماندگاری جمعیت در این منطقه می شود. 

وی توضیح داد: عملیات اجرایی پروژه حدود 2 ماه پیش به دست وزیر نیرو از سوی طرف ایرانی انجام شد و پروژه سرعت خوبی دارد.

وی گفت: طرف ایرانی متعهد شده تا در مدت 9 ماه مبلغ 600میلیارد ریال در این پروژه هزینه کند.
وی با بیان اینکه به کارهای زیربنایی در خوزستان بیشتر از امور روبنایی توجه داریم ادامه داد: انجام این پروژه در مدت 42 ماه پیش بینی شده است اما امیدواریم سریعتر به پایان برسد.

هیات دولت در فروردین سال 96، پنج طرح مهم و زیربنایی را برای خوزستان با 230 هزار میلیارد ریال، تصویب کرد که تکمیل طرح آبرسانی غدیر، و آبرسانی شمال شرق، و نیز جنوب شرق خوزستان از آن جمله است.

پروژه آبرسانی به شمال شرق خوزستان از دریاچه سد کارون سه در بالادست شهر ایذه، با احداث آبگیر و احداث ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 11.1 مترمکعب در ثانیه و نیز احداث سه تونل به قطر 3.7 متر درمجموع به طول پنج هزار و 700 متر و ساخت یک باب تصفیه خانه، نیاز آب شرب 735 هزار نفر مردم هفت شهر و 689 روستای ایذه، باغملک، هفتکل، رامهرمز، صیدون، قلعه تل و میداوود در شرق و شمال شرق خوزستان را برای مدت 30 سال تامین خواهد کرد. 

این پروژه به صورت کنسرسیوم بین شرکت های ایرانی و شرکت چینی انجام خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین