کد خبر: 187163429
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » تمام طرف های برجام به تعهدات خود احترام بگذارند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پاکستان:

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و توافق ایران و 1+5 نمونه ای از موفقیت دیپلماسی...

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، "محمد فیصل" روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی خود با رسانه های داخلی و خارجی و در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص اهمیت برجام در سطح بین الملل و سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به اروپا افزود: خواستار اجرای معاهده بین المللی برجام از سوی همه طرف هایی که در تدوین و امضای آن نقش داشتند، هستیم.
وی همچنین با تاکید بر لزوم بازگشت ثبات و امنیت به افغانستان اظهار داشت: پاکستان متعهد به تامین امنیت و ثبات پایدار در افغانستان است و از اقدام صلح طلبانه اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان (برای گفت و گو با طالبان) حمایت می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با بیان اینکه جنگ و اقدامات نظامی راه حل افغانستان نیست، ادامه داد: افغان ها دهه ها درگیر جنگ و ناامنی بوده اند و امیدواریم که گروه طالبان از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برده و وارد فرایند گفت و گو و آشتی با دولت افغانستان شود.
فیصل در عین حال افزود: البته این وظیفه دولت پاکستان نیست که گروه طالبان افغانستان را راضی به گفت و گو با دولت مرکزی در کابل کند.
وی با بیان همکاری های نزدیک اسلام آباد و مسکو گفت: روسیه و پاکستان طی دو سال گذشته مانورهای مشترک نظامی برگزار کرده اند و در آینده نیز برای مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در منطقه به این نوع همکاری ها ادامه می دهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان اضافه کرد: نظامیان دو کشور اخیرا و در چارچوب همکاری های منطقه ای شانگهای در مانور مشترک نظامی"ماموریت صلح 2018" شرکت کردند.
فیصل تصریح کرد: پاکستان و روسیه در اکتبر 2016 توافقنامه ای امضاء کردند که بر اساس آن روس ها، قرار است خط لوله گاز شمال به جنوب در پاکستان را احداث و راه اندازی کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به سفر "آلیس ولز" معاون مدیر کل امور آسیای جنوب و مرکزی وزارت امور خارجه آمریکا و فرستاده ویژه ترامپ به پاکستان اشاره کرد و گفت: مقام آمریکایی و مقامات نظامی و سیاسی پاکستان در دیدار مشترک درباره موضوعات مورد علاقه و تحولات منطقه ای و افغانستان به تبادل نظر پرداختند .
فیصل در ادامه به حضور صدها هزار مهاجر افغان در پاکستان اشاره کرد و افزود: کابینه دولت موقت در پاکستان مدت زمان اقامت مهاجران افغان در پاکستان را تا ماه دسامبر امسال تمدید کرد.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در پاسخ به سوالات متعدد خبرنگاران نسبت به وضعیت زندانیان پاکستان در زندان های هند گفت: اخیرا فهرستی به سفارت هند در اسلام اباد تحویل دادیم که بر اساس آن در مجموع 471 تبعه پاکستان در زندانهای هند در حبس بر سر می برند که از این تعداد 418 نفر ماهیگیرانی هستند که به اشتباه وارد آبهای هند شده بودند .
وی گفت:بر اساس توافقنامه ماه می 2008 میلادی، هر سال اسلام آباد و دهلی نو فهرست جدید زندانیان دو کشور را به یکدیگر ارائه می دهند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین