کد خبر: 187163430
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » ارتش سوریه شهرک صیدا را آزاد کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ارتش و نیروهای مسلح سوریه پس از درگیری شدید با گروه های تروریستی و شکست آن ها، `شهرک صیدا` در حومه شرقی استان درعا را آزاد کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، یگان های ارتش سوریه پس از درگیری شدید با گروه های تروریستی بر این شهرک در حومه استان درعا مسلط شده و تعدادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند.
تروریست ها هنگام فرار مقادیر زیادی سلاح و مهمات را برجای گذشتند و خطوط پشتیبانی آنها با کشور اردن نیز قطع شده است.
ارتش و نیروهای مسلح سوریه پس از چند روز عملیات، کنترل 60 درصد استان درعا را به دست گرفتند.
ارتش سوریه در مدت دو هفته پیشروی های خوبی در دو بخش شرقی و غربی در استان درعا داشته است.
رسانه های نزدیک به تروریست ها نیز از هلاکت 82 تروریست در عملیات ارتش سوریه در استان درعا خبر دادند‌.
پیشروی های ارتش سوریه در استان درعا در جنوب این کشور همچنان با سرعت و برخلاف پیش بینی های اولیه ادامه دارد.
ارتش سوریه عملیاتی را از دو هفته قبل از سه محور "البستان"، "پدافند هوایی" (حران) و "صما الهنیدات" علیه تروریست ها در شرق استان درعا آغاز کرد.
پس از آزاد سازی مناطق اشغالی غوطه شرقی و غوطه غربی در استان "دمشق"، هم اکنون همه نگاه ها متوجه استان درعا شده که در جنوب سوریه در مجاورت مرز اردن و بلندی های اشغالی جولان سوریه قرار دارد.
ارتش سوریه در صدد تسلط یافتن بر مرزهای این کشور با اردن است و این نبرد همچنین بی هیچ شک و تردیدی به تلاش های رژیم صهیونیستی برای ایجاد منطقه بی طرف در جنوب این کشور پایان داده و امکان بازگشایی گذرگاه مرزی بین اردن و سوریه را فراهم خواهد کرد.
اردن در ماه های اخیر به خاطر افزایش مشکلات اقتصادی و بسته شدن گذرگاه نصیب در هشت سال گذشته همواره خواستار بازگشایی این گذرگاه بوده است.
بر اساس برخی آمارها بیش از 360 هزار تروریست از 101 کشور جهان در بیش از 100 گروه تروریستی در جریان بحران سوریه حضور دارند، ولی نتوانسته اند تاکنون به اهداف مورد نظر حامیان خود برسند.
این گروه های تروریستی از کشورهای مختلفی از جمله عربستان، امارات و آمریکا تامین مالی و نظامی می شوند. در عین حال به دلیل اختلافات اهداف این کشورها در سوریه، گروه های تروریستی در اکثر مواقع با یکدیگر درگیر می شوند و غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین