کد خبر: 187167554
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » 63 روستا در عراق از حضور عناصر داعش پاکسازی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نیروهای پلیس عراق در یک عملیات وسیع 63 روستا را که تروریست های داعش در آن ها مخفی شده بودند را پاکسازی کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، فرماندهی پلیس فدرال عراق اعلام کرد که در جریان عملیات نیروهای پلیس در استان کرکوک، 63 روستا از حضور تروریست‌های داعش پاکسازی شده‌ است.

بنا بر اعلام شبکه السومریه، در بیانیه فرماندهی پلیس فدرال آمده است که این عملیات در غرب استان کرکوک صورت گرفته و در جریان آن 15 تروریست کشته و 15 تن دیگر بازداشت شده‌اند.

در این عملیات که با نام «خون‌خواهی شهدا» صورت گرفت، لشگر سوم، پنجم، ششم و لشگر مکانیزه و همچنین تیپ نیروهای ویژه مشارکت داشتند و وسعت عملیات نیز شهرستان‌های «الرشاد»، «الحویجه» و «الریاض» تا مرز استان صلاح‌الدین را در بر می‌گرفت.

طبق این بیانیه، در این عملیات 19 تونل، 3 مرکز آموزش نیروها و 1 کارگاه ساخت بمب منهدم شد و همچنین 60 خمپاره‌انداز نیز به دست نیروهای عراقی افتاد.

پس از آزادی شهرها و مناطق مختلف عراق از اشغال تروریست‌های داعش، بسیاری از آن‌ها که توانسته بودند جان سالم به در ببرند، در روستاها و حاشیه شهرها مخفی شده‌اند. رشته کوه حمرین به طول 60 کیلومتر که از غرب بغداد تا شهر کرکوک کشیه شده است، محل بسیار مناسبی برای مخفی شدن و تشکیل هسته‌های کوچک داعش به شمار می‌رود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین