کد خبر: 187167567
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » احتمال جیره بندی آب در انگلیس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

گرمای هوا و مصرف فراوان آب در انگلیس، موجب شد شرکت های آب در این کشور از مردم بخواهند در مصرف آب صرفه جویی کنند تا مجبور به اجرای محدودیت ها نشوند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، این روزها که هوا گرم شده است، مردم مناطقی از انگلیس، از جمله یورکشایر، روزانه دویست میلیون لیتر بیش تر آب مصرف می کنند.

به نوشته روزنامه مترو، مسئولان شرکت های آب از مردم خواسته اند مدت زمان حمام کردن را حداکثر چهار دقیقه در نظر بگیرند و بیش از این میزان، آب مصرف نکنند.

همچنین از مردم خواسته شده است دیگر از شلنگ های آب برای آبیاری باغچه ها و یا شستن خودروها استفاده نکنند.

روزنامه مترو به نقل از "پاملا دوهرتی" (Pamela Doherty)، مدیرعامل خدمات آبرسانی شرکت آب یورکشایر نوشت: فعلا کمبود آب در انگلیس به مرحله بحرانی نرسیده است اما چون آب منبع گرانقیمتی است باید از مردم خواست تا در مصرف آب، صرفه جویی کنند.

وی افزود: علاوه بر حمام کردن در حداکثر چهار دقیقه، مردم باید خودروی خود را نیز با یک سطل آب بشویند و با آبپاش، به گل های خود آب دهند.

انگلیس در بیشتر ماه های سال سرد و بارانی است اما در هفته های اخیر دمای هوا به حدود سی درجه سانتی گراد نیز رسیده و در پاره ای از نقاط، به علت کمبود منابع آب، فشار آب لوله ها کاهش یافته است.

به نوشته روزنامه مترو، تعدادی از شرکت های آبرسانی از جمله شرکت آب ترنت (Trent Water)، اکنون ناچار شده اند بدون تصفیه لازم، آب را مستقیما روانه خانه ها کنند و در پاره ای از نقاط نیز میان مصرف کنندگان، بطری های آب توزیع شده است.

انگلستان جزیره ای است که اطراف آن را آب فراگرفته است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین