کد خبر: 187280875
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » تفریحی » اخبار اقتصاد ایران آنلاین » آقای ترامپ، نفت ۱۰۰ دلار بشود تقصیر شماست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده ایران در اوپک:

نماینده ایران در اوپک گفت، به دلیل اختلالات ناشی از اقدامات ترامپ در عرضه نفت، قیمت هر بشکه نفت به زودی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار اقتصاد ایران آنلاین:
آقای ترامپ، نفت ۱۰۰ دلار بشود تقصیر شماست
 
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، نماینده ایران در اوپک گفت، به دلیل اختلالات ناشی از اقدامات ترامپ در عرضه نفت، قیمت هر بشکه نفت به زودی به 100 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

 
ترامپ بار دیگر اوپک را به بالا بردن قیمت نفت متهم کرده و از متحدان آمریکا نظیر عربستان خواسته که اگر می خواهند واشنگتن به حمایت از آنها در مقابل ایران ادامه دهد، نفت بیشتری تولید کنند.

 
ایران، سومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک با تحریم های آمریکا در زمینه صادرات نفت مواجه است.

 
حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک گفت ترامپ زمانی که مانع از دسترسی ایران به بازارهای جهانی می شود و بازار را به «گروگان عربستان و روسیه» تبدیل می کرد، که تمایل چندانی به کاهش قیمت ها ندارند، «باید این وضعیت را پیش بینی می کرد.»

 
کاظم پور افزود: «مسئولیت پرداخت قیمت های غیرضروری برای نفت توسط تمام مصرف کنندگان جهان به ویژه در جایگاه های عرضه سوخت در آمریکا تنها بر عهده ترامپ است و این در حالی است که قیمت هنوز به بالای 100 دلار نرسیده است.»

 
ایران تهدید کرده که به تلافی هرگونه اقدام خصمانه دولت آمریکا، جلوی صادرات نفت از طریق تنگه هرمز را خواهد گرفت.

 
کاظم پور در این باره گفت: «ما همسایه ایم و همسایه خواهیم ماند. ما می دانیم که می توانیم و ما باید با یکدیگر زندگی کنیم. کسی نمی خواهد شما (آقای ترامپ) از کسی مراقبت کنید... آقای ترامپ شما از زمان روی کار آمدن در حال مقابله با همه (جهان) هستید.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین