کد خبر: 187289238
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » پیام معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت 14 تیر، روز قلم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مشاور عالی اجرایی، دستیار مدیر عامل و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به مناسبت 14 تیر، روز قلم ، پیامی صادر کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در متن پیام دکتر محمدرضا جعفریان آمده است:

اقْرَأ وَرَبـُّکَ الأکْرَمُ الَّذِی عَلَّمَ بـِالـْْقـَلـَم

بخوان قرآن را و پروردگار تو کریم ترین کریمان عالم است.آن خدائی که بشر راعلم نوشتن با قلم آموخت.

با نگاهی به آیات کریمه فوق درمی یابیم که خداوند، نوشتن را به انسان آموخت و توانایی این کار بزرگ را که مبدا تاریخ بشر و سرچشمه علوم و فنون تمدن‌ است،در او ایجاد کرد.از این رو نقش قلم در "تعلیم کتابت"و"آموزش علوم"آشکارا و انکارناپذیر است.
عظمت سوگند به قلم هنگامی هویدا می‌گردد که به زمان نزول این آیه شریفه توجه شود. برهه‌ای که ارزش شمشیر به مراتب از درجه و اعتبار بالاتری نسبت به نوشته و ابزار آن قرار داشت. تمرد و نافرمانی از قواعد، قوانین و حکام، جایی برای عمران و تمدن باقی نمی‌گذاشت. در چنین شرایطی ، نزول این آیات بیانگر اهمیت ویژه و منزلت "علم و قلم" در نزد خداوند بوده است.
بی تردید قلم وسیله زدودن جهل و ابزار تعلیم بشریت است.هرچند به تعبیر دیگر می توان بعنوان تیغ دو لبه‌ای از آن یاد کرد که در درج علم و دانش و یا عناد با آن ، مورد استفاده قرارگیرد.
آنچه مسلم است اثر ماندگار آن در حفظ،گسترش و تعالی فرهنگ یک جامعه،پیشرفت و یا افول آن، اجتناب ناپذیر است و چگونگی این تاثیر و میزان آن مرهون تفکر، اندیشه،بنیه علمی، و تبلوری از جوشش های درونی نگارنده متون می باشد که در برگیرنده نگاه دلسوزانه، متفکرانه، نقادانه و000آنان خواهد بود.
اصحاب قلم، سنگرنشینان فکر و اندیشه‌اند و بواقع تلاش بی دریغ آنان، زمینه ساز گام های صحیح و رو به رشدی به سمت ترقی و پیشرفت علوم و تمدن ، می باشد.
امام علی (ع) می فرمایند:"نوشتار انسان رساتر از گفتار اوست"
جاودانگی آثار قلم و عمق نوشتار بسیار فراتر از گفتار است چراکه در پس هر نوشتاری، ساعتها تعمق و تفکر نهفته است.
در این میان، قلمی صاحب ارزش و ارج نهادن است که ورای زمانی که صرف نگارش یک متن می نماید، بتواند مدتی بیشتری را از خواننده مطلب جهت درک، تحلیل و ارزیابی دقیق مفاد و همچنین مداقه ی لازم از باب محتوا و پشتوانه علمی پنهان در آن، مجذوب خود نماید.
   سازمان تامین اجتماعی افتخار دارد که با تدوین و اجرای دستورالعمل بیمه پدیدآورندگان، نویسندگان کتاب و هنرمندان، همواره در خدمت اهل قلم بوده و خواهد بود. بیش از 28هزار نفر از این عزیزان هم اکنون از خدمات این نوع بیمه بهره‌مند هستند، علاوه بر این، ارتباط دائمی با انواع رسانه های ارتباط جمعی، تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی داشتن برخی از نام آورترین شرکتهای انتشاراتی، مانند شرکت انتشارات علمی فرهنگی، مدیریت یکی از پرمراجعه‌ترین سایتهای کشور (www.tamin.ir)، بازدید حضوری مدیرعامل محترم سازمان از روزنامه های کثیرالانتشارکشور، تنها برخی از رویکردهای اثباتی سازمان در قبال صاحبان قلم می باشد.
   در خاتمه ضمن پاسداشت و تبریک 14 تیرماه به تمامی صاحبان قلم  بالاخص همکاران فرهیخه ای که در این عرصه اهتمام ورزیده و قلم فرسایی می نمایند ،از خداوند منان توفیق روز افرون آنان را در نقش آفرینی موثر و جاودان و در جهت به رخ کشیدن توانمندیهای علمی و فرهنگی ،طلب می نماید . 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین