کد خبر: 187292640
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » انهدام شبکه بزرگ قاچاق عتیقه در اروپا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

خبرگزاری ایسنا: با همکاری پلیس‌های چهار کشور اروپایی محموله‌های قاچاق حاوی ۲۵ هزار قطعه آثار باستانی به ارزش بیش از ۴۰ میلیون یورو کشف و ضبط شد.

تحقیقات اولیه برای اجرای این عملیات از چهار سال پیش و در پی ظن پلیس به فعالیت یک شبکه بزرگ قاچاق اشیاء عتیقه و باستانی در کشورهای اروپایی آغاز شد.

بنا بر شواهد اولیه پلیس، یک شبکه چند ملیتی در پس اقدام به جرم و جنایت در بسیاری از حفاری های غیرمجاز در مناطق فرهنگی اروپا دست داشته و در نهایت با هدف اصلی قاچاق آثار باستانی در کشورهای اتحادیه اروپا فعالیت می‌کرده است.

عملیات مذکور را پلیس ایتالیا کلید زد ولی پلیس اسپانیا، بریتانیا و آلمان نیز در آن مشارکت داشتند که در نهایت منجر به بازداشت ۲۳ مظنون به همکاری با شبکه بین‌المللی قاچاق آثار باستانی شد.

پلیس جنایی اروپا (یوروپول) درباره نحوه فعالیت این شبکه توضیح داده که سران این شبکه از افراد محلی ساکن در منطقه کالتانیستای سیسیل که منطقه‌ای غنی از آثار باستانی روم و یونان باستان است برای حفاری‌های غیرقانونی کمک می‌گرفته‌اند.

به گزارش یورونیوز، یوروپول در پایان تاکید کرد که کشف این شبکه بزرگ قاچاق آثار باستانی حاصل همکاری کشورهای مختلف اتحادیه اروپا بوده و بدین ترتیب پرونده یکی از بزرگ‌ترین سرقت و قاچاق آثار باستانی در ایتالیا بسته شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین