کد خبر: 187292673
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » توافق نهایی با کی روش در گروی دو موضوع مدنظر سرمربی تیم ملی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سرمربی تیم ملی در مذاکراتی که برای تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال داشته دو موضوع را مد نظر قرار داده است.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، با پایان جام جهانی 2018 روسیه برای ایران و حذف از این رقابت‌ها، کارلوس کی‌روش همراه با تیم ملی به کشورمان بازگشت. در زمان حضور یک هفته‌ای کی‌روش در ایران پس از بازگشت از جام جهانی چندین جلسه برای ادامه همکاری فدراسیون فوتبال با این مربی برگزار شد که در این مذاکرات هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده و در نهایت سرمربی تیم ملی بامداد پنجشنبه به کشورش سفر کرد.

پیش از جام جهانی موضوع پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه فدراسیون فوتبال به کارلوس کی‌روش مطرح شد. پیشنهادی که سرمربی تیم ملی آن را توهین‌آمیز می‌دانست و البته فدراسیون فوتبال نتوانست در این خصوص پاسخ روشنی بدهد. حین برگزاری مسابقات ایران در جام جهانی مهدی تاج صحبت‌هایی در این زمینه انجام داد و اعلام کرد در ترکیه به توافقاتی به کی‌روش رسیده و مذاکرات مثبتی صورت گرفته است. رئیس فدراسیون فوتبال حتی در مراسم استقبال از تیم ملی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کی‌روش تا جام ملت‌های آسیا در ایران می‌ماند. او در برنامه تلویزیونی نیز چنین موضوعی را تکرار کرد.

کی‌روش در شرایطی ایران را ترک کرد و راهی لیسبون شد که نه قراردادی با او به امضا رسید و نه تکلیف این موضوع مشخص شد. با این حال هنوز ابهامات زیادی در خصوص بحث مذاکرات کی‌روش با فدراسیون فوتبال در میان است که چرا توافقی میان فدراسیون فوتبال و سرمربی پرتغالی حاصل نشده است. در این خصوص ابهامات زیادی مطرح بود که از جمله مسائلی که حول این قضیه شنیده شد، بحث مدت زمان قرارداد و مسائلی چون دستمزد بود، اما این موارد در مذاکرات صورت گرفته چندان مطرح نشده است. اگر چه این مسائل طبیعتا برای سرمربی تیم ملی اهمیت دارد اما دو نکته مهمتر مدنظر کی‌‌روش است.

در مذاکراتی که بین کی‌روش و مسئولان فدراسیون فوتبال انجام شده، موضوع اصلی مربوط به امتیازاتی است که باید به تیم ملی برسد. در این مذاکرات سرمربی تیم ملی در خصوص برنامه‌هایش برای آماده‌سازی تیم ملی مسائلی را مطرح کرده و اردوها و بازی‌های تدارکاتی مورد نیاز برای بهتر آماده شدن تیم ملی را به فدراسیون ارائه کرده است. پاسخ فدراسیون هم برای فراهم کردن این شرایط منفی نبوده، اما هنوز این توافقات نهایی نشده و به همین دلیل کی‌روش برای استراحت کردن راهی کشورش شد تا پس از نهایی شدن نتایج از سوی فدراسیون برای ادامه مذاکرات و تمدید قرارداد به تهران بازگردد. کی‌روش می‌خواهد که برنامه‌هایش برای جام ملت‌ها به صورت کامل اجرا شود. این موضوع با توجه به اتفاقات و حرف و حدیث‌هایی که پس از جام جهانی بین کی‌روش و برانکو رخ داد برای سرمربی تیم ملی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در حال حاضر کی‌روش هم بازی‌هایخوبی می‌خواهد ‌و هم دنبال اجرای کامل برنامه‌هایش است.

چیزی که در فرصت باقیمانده تا جام ملت‌های 2019 آسیا (که دی ماه در امارات برگزار می‌شود) برای کی‌روش اهمیت دارد، بحث اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه است. با توجه به اینکه میانگین سنی بازیکنان تیم ملی کاهش یافته و نفرات جدید و کم تجربه و بعضاً بدون تجربه بین‌المللی به تیم اضافه شده‌اند، کی‌روش تلاش دارد با بازی‌های دوستانه بین‌المللی بازیکنان را برای حضور در جام ملت‌ها آماده کند. هدف بزرگی که فدراسیون با حفظ کی‌روش در نظر دارد، قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست که تیم ملی به عنوان یکی از قدرت‌های قاره جزو مدعیان قهرمانی محسوب می‌شود، اما رسیدن به این مهم برنامه‌ریزی مناسبی می‌خواهد. در حال حاضر زمین تمرینی تیم ملی در کمپ تیم‌های ملی آماده بهره‌برداری نیست و همین مسائل در انجام برنامه‌ها نگرانی‌هایی ایجاد می‌کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین