کد خبر: 187292676
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » تهران ازفردا سحرخیز می شود + الزامات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

گرمای هوا امسال تهران را زودتر از همیشه بیدار خواهد کرد؛ شدت گرما و افزایش مصرف برق در اولین ماه تابستان، استانداری تهران را مجبور کرد ساعت کار دستگاههای دولتی و غیردولتی را تا پایان تیرماه تغییر دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، سیزدهم تیرماه استانداری تهران در بخشنامه‌ای خطاب به تمام دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و کلیه نهادهای عمومی غیردولتی و شهرداری‌های استان اعلام کرد که « براساس مصوبه هیئت وزیران موضوع مجوز تنظیم ساعت کار دستگاههای دولتی، ادارات، بانکها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی غیر دولتی با عنایت به تداوم شرایط خاص جوی و با توجه به ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف برق، بدینوسیله ساعت کار ادارات به استثنای مراکز خدمات رسان تا پایان تیرماه سال جاری از ساعت ۶ شروع و ساعت ۱۴ پایان می‌یابد.»

استانداری تهران همچنین تاکید کرده است که مسئولان دستگاههای اجرایی، سازمانها و نهادهای مستقر در استان تهران ضمن نظارت و تلاش جدی در خصوص کاهش مصرف انرژی دستگاه مربوطه، سیستم‌های سرمایش خود را در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و حداکثر تا ساعت ۱۳.۳۰ خاموش کنند.

تغییر ساعت کاری مترو، اتوبوس و مهدهای کودک از فردا

به دنبال ابلاغ این بخشنامه، ساعات کاری مترو، اتوبوس و مهدهای کودک نیز تغییر کرده و از فردا چندساعتی زودتر فعالیت خود را آغاز می‌کنند؛ شرکت واحد اتوبوس‌رانی با صدور بخشنامه‌ای از تغییر ساعات کاری خطوط این شرکت و آغاز آن از ساعت ۵ صبح خبر داد. در این ابلاغیه آمده است: « بر اساس مصوبه هیات وزیران و به استناد بخشنامه استاندار تهران در خصوص تنظیم ساعات کار با توجه به تداوم شرایط خاص جوی و ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی و براساس تدابیر معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در ساعات کار خطوط شرکت واحد اتوبوس‌رانی تغییراتی به وجود خواهد آمد.»

در ادامه این بخشنامه تاکید شده است که به منظور ارائه خدمات مناسب حمل ونقلی به شهروندان، کارکنان ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها، ساعات فعالیت خطوط این شرکت از روز شنبه، 16 تیرماه تا اطلاع ثانوی از ساعت ۵ صبح آغاز خواهد شد.

همزمان با تغییر ساعات اداری در تهران، ساعت آغاز به کار مترو نیز تغییر می‌کند. بنابر اعلام فرنوش نوبخت- مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران- « این شرکت برای ارائه خدمات مناسب حمل و نقل ریلی درون شهری به شهروندان و به منظور رفاه حال بیشتر کارکنان ادارات ساعت فعالیت خود را از ساعت ۵ صبح آغاز می‌کند» ؛ به این ترتیب از روز شنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷، خطوط پنجگانه متروی تهران و حومه از ساعت ۵ صبح فعالیت خود را آغاز می کنند و سرویس دهی آنها تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه ادامه خواهد داشت. ضمن آنکه برنامه حرکت قطارها با ساعات جدید کاری تطبیق پیدا می کند تا فاصله اعزام قطار در زمان‌های پرتردد کاهش یابد.

افزون بر این، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که ساعات کاری مهدهای کودک تهران از روز شنبه ۱۶ تیرماه تغییر می‌کند. مهدی میرشاه ولد در این خصوص گفته است: «با توجه به نگرانی خانواده‌ها، به ویژه مادران شاغل برای نگهداری از کودکان به دنبال تغییر ساعت کاری ادارات استان تهران، سازمان بهزیستی برای تسهیل شرایط خانواده‌ها، ساعت کار مهدهای کودک را از روز شنبه ۱۶ تیرماه از ساعت ۶ صبح تا ۱۴ تغییر داده است و مهرهای کودک از فردا از ساعت ۶ صبح فعال هستند.»

آغاز به کار بانک‌های خصوصی و دولتی از ساعت ۶ صبح

بانک‌های دولتی و خصوصی استان تهران نیز پیرو ابلاغیه استانداری، ساعت کاری خود را تغییر می‌دهند و از روز شنبه از ساعت ۶ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کنند. طبق اعلام جمشیدی-دبیر کانون بانک‌های خصوصی- ممکن است برخی بانک‌های خصوصی باجه‌های خود را برای ارائه خدمات بیشتر تا ساعت بالاتر باز نگه دارند که آن نیز هماهنگ خواهد شد. بانک‌های دولتی در روزهای عادی بین ساعت ۷:۳۰ تا و ۱۴:۳۰ بانک‌های خصوصی از ۷:۳۰ تا ۱۶ فعالیت می‌کنند.

ساعت طرح ترافیک تغییر نمی‌کند

با وجود تغییر ساعات کاری برخی دستگاهها در استان تهران، ساعت طرح ترافیک تغییری نخواهد کرد. طبق آنچه علی پیر حسین‌لو در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص توضیح داده است « ورود به محدوده طرح ترافیک در ساعت غیراوج و قبل از آغاز طرح ترافیک است. خروج از محدوده نیز در ساعت غیراوج خواهد بود که سبب می‌شود پیک ترافیک کاهش یابد. بخشی از ترافیک صبح و عصرگاهی به ساعات غیرپیک منتقل می‌شود، از آنجایی که این تغییر به نفع مردم است و همچنین این تغییر موقتی است لذا ساعات طرح ترافیک در این دو هفته تغییر نخواهد کرد.»

به گفته وی از آنجا که ورود به محدوده طرح ترافیک قبل از شروع ساعت طرح است، تنها زمان خروج از محدوده محاسبه می‌شود


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین