کد خبر: 187293382
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » آغاز آتش بس در درعا همزمان با آغاز مذاکرات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

منابع خبری از آغاز آتش بس در استان درعا در جنوب سوریه همزمان با آغاز مذاکرات میان تروریست ها و روسیه خبر می دهند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، شبکه العرییه اعلام کرد که همزمان با آغاز چهارمین دور مذاکرات میان تروریست‌های استان درعا با هیأت روسی، آتش‌بس نیز در تمامی مناطق این استان برقرار شده است.

این مذاکرات در شهر «بصری الشام» صورت می‌گیرد. مذاکراتی که به گفته «ابراهیم الجباوی» سخنگوی اتاق عملیات تروریست‌ها موسوم به «عملیات در جنوب سوریه» با وساطت اردن و جلب رضایت تروریست‌ها از سر گرفته شده است.

«جمانه غنیمات» سخنگوی دولت اردن نیز روز گذشته گفته بود که واسطه‌گری اردن موجب تشکیل کمیته مذاکرات که همه گروههای حاضر در جنوب سوریه را شامل می‌شود، شده است تا این مذاکرات منجر به توافق شود.

مذاکرات پیشین به علت مخالفت فرماندهان میدانی گروهک «ارتش آزاد» با تحویل سلاح‌های سنگین که شهر درعا و برخی نواحی اطراف آن را در اشغال خود دارد، با شکست مواجه شده بود. تروریست‌ها همچنین خواستار تسلط دوباره آن‌ها به شهرک‌هایی شده بودند که در درگیری با ارتش سوریه از دست داده‌اند که این خواسته با مخالفت جدی هیأت روسی مواجه شد.

از سر گیری این مذاکرات در حالی است که شورای عالی قضایی تروریست ها در شهر «نوی» در استان درعا و «عبدالرزاق المهدی» عضو سابق هیات فتوای تحریرالشام (جبهه النصره) در فتواهای جداگانه هرگونه توافق و صلح با دولت سوریه و طرف روسی را حرام اعلام کرده‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین