کد خبر: 187293389
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » فروش کتاب در فرانسه کم شد/ خارجی ها امتیاز بیشتر خریدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
گزارش بوک سلر؛

کتابفروشی های فرانسه با کاهش ۱.۶ درصدی فروش کتاب در سال ۲۰۱۷ روبه رو شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

 به گزارش بولتن نیوز، فروش ناشران کتاب در سال ۲۰۱۷ به نسبت سال قبل‌تر با کاهشی اندک روبه رو شد و ۱.۶ درصد پایین آمد.

این کاهش موجب افت فروشی برابر ۱۰۰ میلیون دلار شد. میزان فروش در سال ۲۰۱۷ برابر ۲.۷۹ میلیارد یورو (۳.۶ میلیارد دلار) بود که به نسبت سال ۲۰۱۶ که ۲.۸۴ میلیارد یورو (۳.۷ میلیارد دلار)  بود با کاهش روبه رو شد.

به گزارش سندیکای ناشران فرانسوی در نشست سالانه آنها که اواخر ژوئن برگزار شد میزان نسخه‌های فروخته شده کتاب نیز ۱.۱ درصد کاهش یافت و از ۴۳۴.۵ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۶ به ۴۳۰ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۷ رسید.

به گفته ناشران این کاهش قابل پیش‌بینی بود زیرا در سال ۲۰۱۶ مدرسه‌های دولتی با خرید کتاب، به چرخه فروش کتاب کمک قابل توجهی کرده بودند.

در عین حال در سال ۲۰۱۷ در برخی از ژانرهای کتاب رشد قابل توجهی دیده شد که کتاب کمیک با رشد ۱۳ درصدی از جمله آنها بود. کتاب‌های مربوط به سلامتی نیز رشدی ۹ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۶ تجربه کردند.

در ۳ بخش بزرگ کتاب باید گفت فروش کتاب‌های ادبی برابر ۷۰۰ میلیون دلار بود و ۲۲ درصد بازار کتاب را به خود اختصاص داد. این بخش با رشدی ۲.۷ درصدی روبه رو شد. در حالی که در بخش کتاب کودک که ارزش آن برابر ۳۹۵ میلیون دلار بود و ۱۲.۸ درصد بازار کتاب را به خود اختصاص داد، نسبت به سال پیشتر کاهش ۶.۶ درصدی مشاهده شد.

ارزش فروش امتیاز کتاب‌ نیز ۱۶۰ میلیون دلار بود که بر مبنای آن تعداد قراردادها ۱۵۴۶۰ عنوان و نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۹ درصد افزایش داشت. فروش حقوق رسمی سال ۲۰۱۷ حدود ۷ درصد از سود خالص ناشران را تشکیل داده بود. چین در صدر تمام خریداران قرار داشت و مخصوصا در زمینه کتاب‌های کودکان پیش‌تاز خرید کتاب بود. پس از آن خریدارانی از کشورهای اسپانیایی زبان و ایتالیا قرار داشتند.

در نهایت فروش کتاب الکترونیکی یا ای بوک نیز رشدی ۹.۸ درصدی را تجربه کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین