کد خبر: 187294798
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » تسهیلات بدون بهره 4 میلیونی به بازنشستگان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر عامل تامین اجتماعی از پرداخت تسهیلات بدون بهره ۴ میلیون تومانی به بازنشستگان از مرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: بخشنامه مربوط به طرح مشوق های اشتغال به واحدهای اجرایی تامین اجتماعی سراسر کشور ابلاغ شده و کارفرمایان در صورت جذب نیروی جدید فارغ التحصیل دانشگاهی با حداکثر ۳۴ سال سن از معافیت های پرداخت حق بیمه برخوردار می شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، سیدتقی نوربخش در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت: در سال حمایت از کالای ایرانی تا کنون ۱۲ بخشنامه برای تحقق اهداف شعار مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است.

وی افزود: در سال جاری افزایش حقوق مستمری بگیران برای حداقل بگیران 19/5 درصد و برای سایر سطح ۱۳ درصد اعمال شد که این رقم از نرخ تورم و همچنین میزان افزایش حقوق سایر صندوق های بازنشستگی بالاتر است.

وی با بیان اینکه طی چهار سال حدود ۹۲ درصد افزایش حقوق مستمری بگیران را داشتیم، گفت: این اقدام برای جبران عقب افتادگی های سالهای گذشته صورت گرفته است و البته هنوز هم میزان حقوق فعلی بازنشستگان مناسب نیست و از این بابت از این عزیزان پوزش می خواهیم.

وی از پرداخت تسهیلات چهار میلیون تومانی به بازنشستگان طی ماههای آینده خبر داد و گفت: این تسهیلات به بازنشستگانی که در سنوات قبل دریافت نکرده باشند ارائه می شود.

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال جاری به نام حمایت از کالای ایرانی تسهیلاتی نیز برای خرید کالای ایرانی در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت.

نوربخش ادامه داد: تسهیلات مستمری بگیران به صورت کارت‌های دارای کد و بدون بهره بانکی به صورت ۴۸ ماهه برای خرید لوازم و وسایل خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تکلیف قانون برنامه ۵ ساله ششم توسعه مبنی بر همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در قانون بودجه سال جاری کل کشور پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به تامین اجتماعی پیش بینی شده است و امیدواریم با اجرایی شدن این قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز اجرایی شود.

وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی متعهد به تامین معیشت مستمری بگیران است و حقوق مستمری بگیران را ماهانه بین ۲۰ ام تا آخر ماه پرداخت می‌کند. در سال جاری حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مستمری بازنشستگان در هر ماه هزینه می شود.

وی با بیان اینکه توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی با جدیت در حال انجام است، اظهار داشت: در مراکز درمانی وابسته به سازمان تامین اجتماعی خدمات به صورت رایگان ارائه می شود و حدود ۳۷۵ مرکز در کشور داریم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به خرید خدمات درمانی از مرکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد با این سازمان تصریح کرد: ما تابع قانون بیمه همگانی هستیم‌ و هزینه‌ای که مستمری بگیر در این مراکز باید پرداخت کند به صورت سرپایی حدود ۳۰ درصد و در بخش بستری ۱۰ درصد است.

نوربخش با اشاره به اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت هزینه بیماران خاص نیز گفت: در طرح تحول سلامت و در دولت دوازدهم هزینه این بیماران همچون بیماران سرطانی، بیماران مزمن کلیوی، تالاسمی و هموفیلی اقداماتی صورت گرفته تا این بیماران در مراکز درمانی طرف قرارداد نیز به صورت رایگان از خدمات درمانی استفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر افزود: در چهار سال اخیر ۴۲ مرکز درمانی جدید افتتاح شده است و حدود ۷۰ پروژه در دست اجرا است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه درباره بدهی این سازمان به بیمارستانهای تابعه دانشگاه های علوم پزشکی نیز اظهار کرد: در پایان سال ۹۶ برای پرداخت مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی اقدام خوبی صورت گرفت و حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان در اسفند ماه پرداخت شد.

وی ضمن تشکر از مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی که به نیابت از این سازمان خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان و بازنشستگان را ارائه می دهند، ادامه داد: در سال جاری نیز در حد امکانات سعی کردیم پرداخت کنیم و ما حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز در سه ماهه اول سال جاری به دانشگاه ها پرداخت کردیم.

وی با بیان این که از مرداد سال ۹۷ تمام مطالبات دانشگاه ها با همکاری بانک رفاه پرداخت خواهد شد افزود: ۶۰ درصد هزینه های اعلام شده بیمارستان های دانشگاهی را از طریق بانک رفاه پرداخت می کنیم و ۴۰ درصد باقی مانده نیز پس از بررسی اسناد پرداخت می شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی سازمان تامین اجتماعی به داروخانه ها نیز تا دی ماه سال ۹۶ پرداخت شده است و تا مرداد ماه نیز مابقی مطالبات مربوط به سال ۹۶ پرداخت می شود.

نوربخش با اشاره به حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی در مراکز درمان تصریح کرد: در تمام مراکز ملکی تامین اجتماعی بیماران با استفاده از کد ملی پذیرش می شوند و نسخه کاغذی حذف شده است.

وی افزود: از یک سال گذشته ۷۰ میلیون نسخه الکترونیکی در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی تولید شده است و از سال جاری در حال توسعه این سامانه در مراکز درمانی طرف قرارداد هستیم و این کار در ۸ استان صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی درباره نحوه نوبت دهی مراکز درمانی تامین اجتماعی گفت: نوبت دهی برای استفاده از خدمات غیر اورژانسی در همه مراکز وجود دارد که برای تسهیل نوبت دهی این کار به صورت اینترنتی انجام می شود اما در بخش اورژانس نوبت دهی وجود ندارد و با توسعه و تجهیز اورژانس بیمارستانها خدمات مورد نیاز به مراجعه کنندگان ارائه می شود.

وی در ادامه با اشاره به توسعه بخش های اورژانس بیمارستانهای تامین اجتماعی از توزیع آمبولانس در تمامی بیمارستانهای تامین اجتماعی سراسر کشور خبرداد و افزود: سازمان تامین اجتماعی در ۳ سال اخیر حدود ۲۵۰ دستگاه آمبولانس مجهز در سراسر کشور توزیع کرده است.

مدیرعامل تامین اجتماعی با اشاره به احداث چندین بیمارستان در سراسر کشور گفت: حدود هفت بیمارستان در مناطق مختلف کشور در دست احداث است و پنج بیمارستان در سال های اخیر راه اندازی شده است یعنی در مجموع حدود ۱۲ بیمارستان راه اندازی شده و یا در دست ساخت است. با راه اندازی این بیمارستان‌ها ۲هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به احداث ساختمان های جدید برای بیمارستان های تامین اجتماعی شهید فیاض بخش و هدایت گفت: ما در تهران هفت میلیون بیمه شده داریم که تقریبا یک ششم جمعیت بیمه شده کشور را تشکیل می‌دهند. برای توسعه خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان و بازنشستگان در تهران ساختمان های جدید دو بیمارستان شهید فیاض بخش و هدایت در مراحل نهایی قرار دارد و جایگزین ساختمان های فعلی خواهند شد که بیش از ۷۰ سال از احداث آنها می گذرد.

وی با اشاره به افزایش سالمندان در کشور نیز اظهار کرد: سالمندان برای سازمان تامین اجتماعی اهمیت دارند. ضریب پشتیبانی در کشور به طور طبیعی رو به کاهش است که این ضریب در طول ۱۰ سال گذشته از ۸ درصد به حدود پنج و دو دهم درصد رسیده است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش امید به زندگی در کشور خبر داد و گفت: امید به زندگی در کشور برابر با کشورهای توسعه یافته است، یعنی سن امید به زندگی در کشور به۷۴ سال رسیده است که خانم‌ها تا ۷۶ نیز تخمین زده شده اند.

نوربخش از اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای سالمندان خبر داد و افزود: ارجاع بیماران مزمن به بیمارستان، تشکیل پرونده الکترونیکی و ایجاد مراکز درمانی ویژه سالمندان از اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای سالمندان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بدهی قطعی دولت به تامین اجتماعی تا پایان سال ۹۴ حدود ۸۹ هزار میلیارد تومان است، گفت: بدهی دولت از حدود ۴ هزار میلیارد تومان در سال۸۴ به حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ رسید.

نوربخش از بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب به تامین اجتماعی نیز خبر داد و اظهار کرد: کارفرمایان خوش حساب از تاریخ ۱۰ اردیبهشت تا ۱۰ تیرماه از قانون بخشودگی جرائم بیمه ای استفاده کردند و در این مدت بیش از ۵۰ هزار کارفرما با پرداخت یا تقسیط اصل بدهی مشمول بخشودگی جرائم شدند. مجموع بدهی کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی حدود ۹ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم با اجرای این قانون شاهد تسویه بخش قابل توجهی از این بدهی ها باشیم.

وی با بیان اینکه برای افزایش اشتغال کارگران تسهیلاتی در نظر گرفته ایم گفت: سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار برای افزایش اشتغال دو طرح در نظر گرفته اند از جمله این طرح ها عبارت است از طرح‌کارورزی، که اگر افردای در سامانه سازمان فنی و حرفه‌ای ثبت نام کنند پس از ۳ ماه می‌توانند بدون پرداخت حق بیمه به عنوان کارورز وارد بازار کار شوند و به مدت ۶ ماه از این طرح استفاده کنند.

مدیر عامل تامین اجتماعی ادامه داد: طرح دیگر، طرح مشوق های اشتغال است که بخشنامه آن تهیه شده و این طرح به این صورت است که افرادی که تحصیلات دانشگاهی داشته چنانچه در کاریابی ثبت نام کنند و همچنین سن زیر ۳۴ سال داشته باشند به مدت ۲سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معاف می‌شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، نوربخش در پایان با اشاره به در پیش بودن هفته تامین اجتماعی، گفت: در این هفته ۵۰ پروژه بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین