کد خبر: 187297561
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » ایتالیا خواستار برداشته شدن تحریم ها علیه لیبی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر کشور ایتالیا اظهار کرد، این کشور خواستار برداشته شدن تحریم سازمان ملل علیه لیبی است تا این کشور بتواند با قاچاقچیان انسان مقابله کرد

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر حزب راست افراطی و ضدهاجرتی "لیگ شمالی" به خبرنگاران گفت، دیگر نمی‌خواهد شاهد آمدن قایق‌های مهاجرانی باشد که ساحل لیبی را به مقصد ایتالیا ترک می‌کنند. وی افزود، متحدان اروپایی باید اقدامات بیشتری را در راستای کمک به بستن مسیرهای آبی انجام دهند.

سالوینی پس از مذاکره با احمد معیتیق، معاون نخست وزیر لیبی گفت: هدف من این است که دیگر حتی یک قایق هم به اینجا نیاید. هر کس که می‌خواهد بیایید با هواپیما بیاید.

بیش از ۶۴۰ هزار مهاجر از سال ۲۰۱۴ به سواحل ایتالیا آمده‌اند. با اینکه این آمار در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته اما سالوینی مساله مهاجران را به اولویت دستور کار سیاسی ایتالیا تبدیل کرده است.

وزیر کشور ایتالیا یکی از اولویت‌های خود را برداشته شدن تحریم تسلیحاتی علیه لیبی دانست که در سال ۲۰۱۱ و با بروز ناآرامی‌ها در این کشور به دنبال سقوط معمر قذافی، رهبر سابق لیبی اعمال شد.

سالوینی تصریح کرد: قاچاقچیان انسان و تسلیحات، این تحریم‌ها را به طور واضحی زیر پا می‌گذارند و هرطور که می‌خواهند از این سلاح‌ها استفاده کرده و خود را مسلح می‌کنند، در حالی که تنها افرادی که از داشتن تسلیحات منع می‌شود، مسئولان قانون هستند.

او همچنین افزود: دو قایق نیروی دریایی لیبی به خاطر این تحریم‌ها در یکی از بندرهای ایتالیا گیر افتاده‌اند.

معیتیق، معاون نخست وزیر لیبی نیز در خواست سالوینی را تکرار کرد و گفت: می‌گویند لیبی به بحران مهاجران کمک نمی‌کند اما در عین حال تحریم‌هایی را علیه ما وضع می‌کنند که محدودیت ما را در پی دارد؛ ما این مساله را نمی‌پذیریم.

سالوینی همچنین دستورهایی را به کمیسیون‌های ایتالیایی که مسئول رسیدگی به درخواست‌های مهاجران برای مجوز زندگی در این کشور هستند، ابلاغ کرد و از آنان خواست که بیش از حد در زمینه مراقبت‌های بشردوستانه مجوز صادر نکنند.

وی یادآور شد، صدور این مجوزها تاکنون در سال جاری میلادی ۲۸ درصد افزایش یافته است و در توییتر نوشت: من شخصا خواستار سرعت بخشیدن و توجه به روند استقبال از آن دسته از مهاجرانی شده‌ام که واقعا از جنگ فرار کرده‌اند اما به هیمن ترتیب افرادی که حق ماندن در کشور را ندارند، باید از این کار منع شوند.

سالوینی که ماه گذشته از لیبی دیدار کرده بود، گفت، بار دیگر دیدار کوتاهی از این کشور و سایر کشورهای شمال آفریقا خواهد داشت.

او در نشستی با حضور وزرای کشور اتحادیه اروپا تصریح کرد: اگر ما مهاجرت‌ها از جنوبی را متوقف نکنیم، به مشکلی برای همه تبدیل می‌شود پس امیدوارم وجدان اروپا در خصوص لزوم مداخله فوری در این مساله بیدار شود. این وضعیت خطرناک است.

وزیر کشور ایتالیا همچنین گفت: همیشه گفته‌ام که با کریدورهای انسانی موافقم و همین نظر را هم خواهم داشت. من خواستار روند مهاجرتی ایمن، منظم و متوازن برای کسانی هستم که حق ورود به ایتالیا را دارند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین