کد خبر: 187297566
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » دو فرمانده تروریست ها در استان درعا کشته شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دو فرمانده گروه تروریستی ارتش آزاد در درگیری با ارتش سوریه در استان درعا به هلاکت رسیدند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

 به گزارش بولتن نیوز، رسانه های نزدیک به تروریست ها روز جمعه اعلام کردند که "محمد المحامید" ملقب به "ابوفراس شراره" مسئول تیپ "فلوجه حوران" وابسته به ارتش آزاد در درگیری با ارتش سوریه در اطراف شهرک النعیمه در شرق استان درعا کشته شد.
این رسانه ها همچنین افزودند که یکی دیگر از فرماندهان جبهه جنوبی ارتش آزاد به نام "محمد قاسم الکسور الحریری " مسئول تیپ "عمود حوران" نیز در همین منطقه به هلاکت رسید.
پیشروی های ارتش سوریه در استان درعا در جنوب این کشور همچنان با سرعت و برخلاف پیش بینی های اولیه ادامه دارد.
ارتش سوریه عملیاتی را از دو هفته قبل از سه محور "البستان"، "پدافند هوایی" (حران) و "صما الهنیدات" علیه تروریست ها در شرق استان درعا آغاز کرد.
پس از آزاد سازی مناطق اشغالی غوطه شرقی و غوطه غربی در استان "دمشق"، هم اکنون همه نگاه ها متوجه استان درعا شده که در جنوب سوریه در مجاورت مرز اردن و بلندی های اشغالی جولان سوریه قرار دارد.
ارتش سوریه در صدد تسلط یافتن بر مرزهای این کشور با اردن است و این نبرد همچنین بی هیچ شک و تردیدی به تلاش های رژیم صهیونیستی برای ایجاد منطقه بی طرف در جنوب این کشور پایان داده و امکان بازگشایی گذرگاه مرزی بین اردن و سوریه را فراهم خواهد کرد.
اردن در ماه های اخیر به خاطر افزایش مشکلات اقتصادی و بسته شدن گذرگاه نصیب در هشت سال گذشته همواره خواستار بازگشایی این گذرگاه بوده است.
بر اساس برخی آمارها بیش از 360 هزار تروریست از 101 کشور جهان در بیش از 100 گروه تروریستی در جریان بحران سوریه حضور دارند، ولی نتوانسته اند تاکنون به اهداف مورد نظر حامیان خود برسند.
این گروه های تروریستی از کشورهای مختلفی از جمله عربستان، امارات و آمریکا تامین مالی و نظامی می شوند. در عین حال به دلیل اختلافات اهداف این کشورها در سوریه، گروه های تروریستی در اکثر مواقع با یکدیگر درگیر می شوند و غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین