کد خبر: 187297567
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » 500 طرح تروریستی در اندونزی خنثی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس پلیس اندونزی اعلام کرد: ماموران امنیتی اندونزی موفق شدند بیش از 500 طرح تروریستی را قبل از اجرا طی سال های 18-2012 (97-1391) خنثی کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

 به گزارش بولتن نیوز، "تیتو کارناویان" Tito Karnavian رئیس پلیس اندونزی گزارش داد: به رغم افزایش امواج خشونت گرایی در این کشور، اما مسئولان امنیتی توانستند حدود 500 طرح تروریستی را در 6 سال گذشته دراین کشور خنثی کنند که این موضوع یک موفقیت قابل توجه است.
اندونزی به عنوان بزرگترین کشور جهان اسلام به شمار می رود.
اندونزی در ماه گذشته خشونت بارترین حملات تروریستی را پس از عملیات تروریستی بالی در سال 2015 شاهد بود، که طی آن تروریست ها که اعضای سه خانواده ازجمله مادر وفرزندان 9 و 11 ساله بودند با حمله به سه کلیسا و یک مرکز پلیس موجب کشته و مجروح شدن بیش از 60 نفر شدند.
این تروریست ها وابسته به گروه تروریستی داعش در اندونزی موسوم به جماعت النشرالدوله بودند.
اندونزی به ویژه در یکسال اخیر با افزایش موج افراط گرایی و حملات تروریستی متعددی در جنوب شرق آسیا روبه رو بوده است، اما شدیدترین حملات در این کشور در سال 2002 در جزیره بالی بوقوع پیوست که در پی آن 200 نفر که اکثر آنها گردشگران داخلی و خارجی بودند، کشته شدند.
کارناویان در گفت وگو با شبکه خبر آسیا در عین حال گفت: اگرچه اندونزی در سال های اخیر شاهد رشدحملات تروریستی بوده اما نیروهای پلیس بسیاری از آنها را نیز قبل از وقوع خنثی کرده اند.
اندونزی با جمعیت بیش از 260 میلیون نفر بزرگترین نیروی پلیس جهان پس از چین را داراست. اقدامات مسئولان امنیتی این کشور پس از تصویب قانون جدید مقابله با تروریسم توسط مجلس اندونزی علیه مظنونان تهدیدات تروریستی در یک ماه گذشته افزایش یافته است.
پس از تصویب این قانون بود که دادگاهی در اندونزی نیز در ماه گذشته "امان عبدالرحمان " روحانی و رهبر معنوی تروریست های وابسته به گروه داعش موسوم به جماعت النشرالدوله (جاد) را به اتهام هدایت عملیات تروریستی سال 2016 به مرگ محکوم کرد.
کارناویان همچنین گفت قانون جدید تصویب شده در مجلس امکان برخورد شدیدتر قانونی را به نیروهای پلیس با مظنونان تهدیدات تروریستی می دهد به گونه ای که اکنون پلیس می تواند این افراد را به جای یک هفته 21 روز بدون مجوز دادگاه در بازداشت نگه دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین