کد خبر: 187297572
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » ترامپ: 75 درصد از خبرنگاران آمریکایی متقلبند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس جمهور آمریکا در ادامه تحرکات خود برای انتخابات میان دوره ای 2018 کنگره، در ایالت مونتانا ضمن تاختن به مواضع دموکرات ها و ... متقلب هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، رئیس‌جمهور آمریکا با حضور در تجمع انتخاباتی در ایالت مونتانا درباره مسائل سیاست داخلی و خارجی اظهارنظر کرد.

دونالد ترامپ در ادامه تحرکات خود برای انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۱۸ کنگره آمریکا، در «گریت فالز» ایالت مونتانا حاضر شد تا از نامزد جمهوریخواه انتخابات سنا حمایت کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدای سخنرانی خود «مَت روزندیل» نامزد جمهوریخواه این ایالت در انتخابات سنای آمریکا را به روی سِن فراخواند و او اظهارات کوتاهی در تمجید مواضع ترامپ ایراد کرد.

«مَت روزندیل» نامزد جمهوریخواه مونتانا در انتخابات سنای آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا در چند دقیقه ابتدایی سخنرانی، به شدت به «جان تستر» سناتور دموکرات مونتانا حمله کرد و از رای دهندگان این ایالت خواست در انتخابات 6 نوامبر (15 آبان) به نامزد جمهوریخواه رای دهند.

ترامپ در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به مسائل سیاست خارجی، اظهاراتی درباره کره شمالی، ناتو و دیدار 16 جولای (25 تیر) خود با رئیس‌جمهور روسیه مطرح کرد.

در بخش مربوط به کره شمالی، او گفت که به رغم تنش‌ها بین آمریکا و کره شمالی در ماه‌های اولیه دولتش، او به توافق برای خلع سلاح اتمی رسیده و تنها چیزی که از دست داده، یک دیدار با کیم جونگ اون بود.

ترامپ گفت که باراک اوباما خواهان دیدار و نشست با رهبر کره شمالی بود اما «آنها نمی‌خواستند با او دیدار کنند».

رئیس‌جمهور آمریکا از اعضای ناتو به دلیل عدم پرداخت سهمشان از هزینه‌های دفاعی و نظامی و پرداخت این هزینه از سوی آمریکا به شدت انتقاد کرد.

ترامپ به طور خاص از آلمان و صدراعظم این کشور انتقاد کرد و گفت که چرا باید آمریکا هزینه دفاع از اروپا را بدهد اما آنها با روسیه قراردادهای انرژی و گازی ببندند.

وی در بخشی از انتقادها از هزینه‌های بالای پرداختی آمریکا در ناتو اینطور گفت: «ناتو در حال از بین بردن و کشتن ما است».

ترامپ سپس از روابط خوب خود با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو سخن گفت و مدعی شد که به دنبال آغاز به کار او به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، هزینه‌های اعضای ناتو در مسائل دفاعی و نظامی افزایش زیادی داشته اما این افزایش، به اندازه کافی نبوده است و باید بیشتر شود.

رئیس‌جمهور آمریکا به انتقادهای دموکرات‌ها و «رسانه‌های اخبار جعلی» از دیدار آتی او با رئیس‌جمهور روسیه پرداخت و گفت که «رابطه خوب داشتن با دیگر رهبران، چیز خوبی است و به نفع آمریکا خواهد بود».

ترامپ همچنین گفت که «آنها می‌گویند که پوتین عضو کا.گ.ب است و به شدت آماده دیدار با من است اما من آماده نیستم. من برای کل عمرم برای (ریاست جمهوری) آماده بوده‌ام».

وی در این سخنرانی بارها ضمن انتقاد شدید از مواضع دموکرات‌ها، به مسائلی از قبیل مهاجرت، ساخت دیوار مرزی با مکزیک و آنچه «شکستن رکوردهای مختلف» دولتش در زمینه اشتغال و تولید در آمریکا خواند، صحبت کرد.

ترامپ در این سخنرانی، اظهارات قبلی خود درباره «سیاست‌های احمقانه» آمریکا در زمینه تجارت با دیگر کشورها را تکرار کرد و از جنگ تعرفه‌ای خود علیه دیگر کشورها دفاع کرد.

او همچنین مدعی شد که «متحدان آمریکا» سال‌ها از این کشور سوءاستفاده کردند اما «ما دیگر خواهان تجارت احمقانه نیستیم».

سخنرانی او در شهر «گریت فالز» ایالت مونتانا بعد از یک ساعت و دوازده دقیقه پایان یافت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین