کد خبر: 187297779
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » گروهی که خودشان را روزنامه نگار جا می زنند، در مسجد استرالیا آشوب به پا کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حوزه/یک گروه چهار نفره در شهر بریزبن استرالیا، که خودشان را در قالب فیلمبردار و روزنامه نگار جا می زنند، به مساجد این شهر وارد شده و اقدام به آزار و اذیت و توهین به مسلمانان کرده و از برخورد خشمگین آن ها فیلمبرداری می کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 455013 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳:۳۰ | سرویس: بین الملل 129

گروهی که خودشان را روزنامه نگار جا می زنند، در مسجد استرالیا آشوب به پا کردند
حوزه/یک گروه چهار نفره در شهر بریزبن استرالیا، که خودشان را در قالب فیلمبردار و روزنامه نگار جا می زنند، به مساجد این شهر وارد شده و اقدام به آزار و اذیت و توهین به مسلمانان کرده و از برخورد خشمگین آن ها فیلمبرداری می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از brisbanetimes، جدیدا یک گروه چهار نفره از مردان که خود را در قالب خبرنگار و فیلمبردار جا می زنند به بهانه فیلم گرفتن از فضای داخلی مسجد، وارد مراکز اسلامی در شهر بریزبن استرالیا شده، اما در ادامه چهره واقعی خودشان را آشکار کرده و به اقدام آزار و اذیت نمازگزاران، تهدید و اهانت به آن ها می کنند. آن ها یک نوجوان مسلمان را تروریست خطاب کرده اند.

بریزبن، یکی از شهرهای بزرگ استرالیا است که در سواحل شرقی این کشور قرار دارد.

رهبران مسلمان محلی از پلیس کوینزلند خواستند این گروه را که هدف شان ایجاد ارعاب و تهدید جامعه اسلامی و مساجد است متوقف سازند.

در همین راستا مسجد دیگری در محله دارا در شهر بریزبن مورد حمله این گروه قرار گرفته است، اما با توجه به هوشیاری مسلمانان، مهاجمان فرصت عبور از دروازه ورودی را پیدا نکردند.

علی قدری سخنگوی شورا در این باره گفت: با توجه به موج حملات جدید به مساجد، روحانیون و علمای دینی قرار است پنج شنبه شب جلسه ای داشته باشند تا راه حلی برای جلوگیری از چنین اقداماتی در پیش بگیرند.

قدری گفت: جامعه اسلامی ما با اقدامات این افراد به وحشت افتاده است. حقیقت تلخ اینجا است که آن ها آسیب پذیرترین افراد را مثلا یک نوجوان 15 ساله یا یک پیرزن 65 ساله را هدف قرار می دهند و این نشان می دهد که مقصودشان ارعاب و به وحشت انداختن مسلمانان است.

قدری افزود: به نظر می رسد یک گروه هستند که در اقدامی از پیش برنامه ریزی شده به مساجد سرزده و سعی می کنند نمازگزاران را عصبانی کرده و برخورد خشمگین و عصبانی آن ها را با دوربین ویدئو ضبط کنند. اگر به آن ها اجازه فیلمبرداری نیز داده نشود می گویند که مسلمانان چیزی برای مخفی کردن دارند. تنها راه این است که با آن ها تعامل  داشته باشیم و اجازه سوءاستفاده به آن ها ندهیم.

به گفته آقای قدری این گروه روز چهارشنبه خطاب به یک نوجوان 15 ساله گفته اند: تو به این کشور تعلق نداری! تو یک تروریست لعنتی هستی و ما باید این مکان را به آتش بکشید و با خاک یکسان کنید!

به گفته قدری، پس از این حادثه پلیس به محل اعزام شده است. اما متاسفانه قانون استرالیا برای مقابله با جرایم نفرت محور قدرت کافی ندارد. وی افزود که مسلمانان قرار است تجمع اعتراض آمیزی در اداره پلیس برگزارکنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین