کد خبر: 187301003
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » خطر آتش سوزی «گراند هتل» را تهدید می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

خبرگزاری مهر: رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تهران گفت: خطر آتش سوزی ساختمان گراند هتل را تهدید می کند.

دکتر محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تهران از محور لاله زار بازدید کرد. در این بازدید دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر کیهان محمدخانی قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران و شهردار منطقه ۱۲ و مدیرکل بافت های تاریخی معاونت شهرسازی شهرداری تهران وی را همراهی کردند و از گذر نمایش ( حد فاصل میدان امام خمینی(ره) تا میدان فردوسی) و محور لاله زار دیدن به عمل آمد.

خطر آتش سوزی «گراند هتل» را تهدید می‌کند

محمدجواد حق شناس پس از بازدید از محور لاله زار و مکان های تاریخی واقع در این محور گفت: تاریخ تهران در این مکان ها ثبت شده و جای تاسف است که اکنون ویرانه ای از آن باقی مانده است.

وی همچنین پس از بازدید از ساختمان گراند هتل ادامه داد: خطر آتش سوزی این ساختمان را تهدید می کند.

دکتر ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران نیز طی بازدید از این گذر، گفت: متاسفانه ابنیه تاریخی سینمای ایران در اثر بی توجهی آسیب های فراوانی دیده است و لازم است برای بازسازی آن برنامه ریزی و هماهنگی های لازم به عمل آید.

وی افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران عهده دار ساماندهی سیما و منظر شهری و همچنین مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و ارزشمند واقع در بافت تاریخی شهر بوده و از وظایف اصلی خود می داند که با همکاری سایر نهادهای دست اندرکار به ساماندهی این محور بپردازد.

پس از این بازدید مقرر شد، کارهای مطالعاتی تبدیل سینماهای موجود در محور لاله زار به پردیس فرهنگی انجام شود تا از هویت فرهنگی و تاریخی آنها حفاظت شود.

در این بازدید، از مراحل ساخت بلدیه تهران میدان امام خمینی(ره)، اقدامات سازمان زیباسازی در بازسازی و باز زنده سازی تاتر نصر، ادامه فعالیت های سازمان در خانه اتحادیه و سینماهای رکس، لاله و ایران بازدید به عمل آمد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین