کد خبر: 187305230
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » ثبت ۱۹ محوطه در فهرست میراث جهانی یونسکو
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ثبت ۱۹ محوطه در فهرست میراث جهانی یونسکو فرهنگ > میراث و تمدن - همشهری آنلاین:برگزاری چهل ودومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در شهر منامه بحرین با ثبت ۱۹ محوطه تاریخی، طبیعی و ترکیبی در فهرست میراث جهانی همراه شد. به گزارش ایسنا، از مجموع ۱۹ اثر جدید ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، ۱۳ اثر تاریخی، سه اثر طبیعی و سه محوطه ترکیبی هستند تا مجموع میراث جهانی یونسکو تا به امروز شامل ۱۰۹۲ محوطه در ۱۶۷ کشور جهان باشد.  در این اج

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایسنا، از مجموع ۱۹ اثر جدید ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، ۱۳ اثر تاریخی، سه اثر طبیعی و سه محوطه ترکیبی هستند تا مجموع میراث جهانی یونسکو تا به امروز شامل ۱۰۹۲ محوطه در ۱۶۷ کشور جهان باشد. 

در این اجلاس، منظر باستانی ساسانیان در استان فارس نیز از ایران به عنوان بیست و سومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو و چهارمین اثر جهانی شده استان فارس به ثبت رسید.

همچنین پرونده منطقه حفاظت‌شده ارسباران نیز مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد پس از رفع مشکلات در اجلاس‌های بعدی کمیته  میراث جهانی یونسکو دوباره مورد بررسی قرار گیرد. 

همچنین در جریان برگزاری اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو، مجموعه پارک‌های طبیعی دریاچه تورکانا در کشور کنیا وارد فهرست میراث در معرض خطر یونسکو شد و دیواره مرجانی «بلیز» از فهرست میراث جهانی در معرض خطر خارج شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین