کد خبر: 187305959
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » اخبار آفتاب » نظارت مستمر بر قیمت دارو در بیمارستان ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
 سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: اگر شرکت پخشی بالاتر از نرخ مصوب، دارو به بیمارستان ها بفروشد بیمارستان مربوطه باید گزارش آن را به همراه فاکتور فروش به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه صادر کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار آفتاب:
سلامت

 سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: اگر شرکت پخشی بالاتر از نرخ مصوب، دارو به بیمارستان ها بفروشد بیمارستان مربوطه باید گزارش آن را به همراه فاکتور فروش به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه صادر کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارودر خصوص نظارت بر قیمت دارو در بیمارستان ها گفت: نظارت های مستمر از طریق بازرسین سازمان غذا و دارو و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از بیمارستان های دولتی و خصوصی در حال انجام است و اگر بیمارستانی خلاف قیمت مصوب دارو، از بیماران وجهی دریافت کند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد همچنین اگر کسی در این زمینه به موردی برخورد کرد می تواند آن مورد را از طریق سامانه ۱۹۰ به سازمان غذا و دارو اعلام کند. 

سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: بیمارستان ها نیز در قبال خرید از شرکت های دارویی فاکتور فروش دریافت می کنند و فروش دارو بدون فاکتور فروش وجود ندارد و اگر شرکت پخشی بالاتر از نرخ مصوب دارو به بیمارستان ها بفروشد بیمارستان مربوطه باید گزارش آن را به همراه فاکتور فروش به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه صادر کنند تا دانشگاه نیز از طریق کمیسیون ماده ۱۱ گزارش را به تعزیرات حکومتی ارجاع بدهد.

جهانپور در ادامه با اشاره به اینکه ارز دولتی برای تمام داروهای مورد تایید سازمان غذا و دارو در نظر گرفته شده است گفت: داروهایی که سازمان غذا و دارو آنها را مجاز می داند و داروهایی که مشابه داخلی ندارند یا تولید داخلی آنها کفایت بازار را نمی کند در اولویت واردات هستند.

وی در ادامه در خصوص برخی از اخبار درباره تخصیص ارز به داروهای تجاری گفت: ما دارویی با عنوان داروهای تجاری نداریم و اگر منظور آنها مکمل ها است موضوع آن کاملا متفاوت از دارو است و ارز دولتی تنها به دارو تعلق می گیرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین