کد خبر: 187306675
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » اتحاد و وحدت کلمه خواست امام زمان (عج) است/ ایجاد تفرقه حرکت در مسیر صهیونیست هاست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران:

حوزه/ امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این که امام صادق(ع) همواره بر پیوند مردم برای جلوگیری از نفوذ دشمن تاکید فرموده اند، گفت: مقام معظم رهبری هم امروز بر این امر تاکید دارند و اتحاد و وحدت کلمه خواست امام زمان (عج) است.

اتحاد و وحدت کلمه خواست امام زمان (عج) است/ ایجاد تفرقه حرکت در مسیر صهیونیست هاست به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 455129 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۴:۳۵ | سرویس: استان‌ها 48
آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران:
اتحاد و وحدت کلمه خواست امام زمان (عج) است/ ایجاد تفرقه حرکت در مسیر صهیونیست هاست
حوزه/ امام جمعه موقت تهران با تاکید بر این که امام صادق(ع) همواره بر پیوند مردم برای جلوگیری از نفوذ دشمن تاکید فرموده اند، گفت: مقام معظم رهبری هم امروز بر این امر تاکید دارند و اتحاد و وحدت کلمه خواست امام زمان (عج) است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله امامی کاشانی، امروز 15 تیر ماه، در خطبه های نماز جمعه تهران، با تسلیت سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه امام صادق (ع) گفت: مرحوم آیت الله کاشانی(ره) زمانی که رئیس مجلس شورای ملی بود 25 شوال را که روز شهادت امام صادق (ع) بود تعطیل رسمی اعلام کرد.

امام جمعه موقت تهران افزود : امام صادق(ع) اسلام را تبیین کردند و امت اسلامی در زمان ایشان در زمینه تضارب افکار علمی و فرهنگی تشویق شدند و مجامع بحث در مسائل کلامی در زمان امام صادق (ع) رشد چشمگیری داشت.

وی ادامه داد: امام جعفر صادق (ع) در زمانی به تبیین اسلام پرداختند که بنی امیه فضا را تاریک کرده بودند و جنایات زیادی مرتکب می شدند آنها می خواستند اسلام و مردم را از پیغمبر جدا کنند و در این راه برایشان شیعه و سنی تفاوتی نداشت .

خطیب جمعه تهران افزود: حضرت صادق (ع) از فرصت رفتن بنی امیه و آمدن بنی عباس استفاده کرد تا اتحاد در اجرای امور اجتماعی را برای مردم تبیین کنند و ارتباط بین مذاهب را ایجاد کردند و مردم را با خدا، پیغمبر(ص)، حضرت علی (ع) و اولاد آن حضرت پیوند دادند.

آیت الله اماامی کاشانی با بیان اینکه امام صادق (ع) 4 هزار شاگرد از سراسر جهان اسلام داشتند و برای آنها حقایق اسلام را بیان می کردند، گفت: امام ششم دین را تبیین کردند و امروز هم روایات امام صادق (ع) راهنمای خوبی برای دانشمندان اسلامی است .

عضو خبرگان رهبری با بیان این که فعالیت های امام صادق (ع) برای اتحاد جهان اسلام و وحدت کلمه باید سرلوحه فعالیت های امروز ما قرار گیرد، ابراز داشت: حضرت همواره بر پیوند با مردم برای جلوگیری از نفوذ دشمن تاکید داشتند. مقام معظم رهبری هم امروز بر این امر تاکید دارند و اتحاد و وحدت کلمه خواست ایشان و امام زمان (عج) است .

خطیب موقت جمعه تهران تصریح کرد: تفرقه و به هم ریختن مسلمین خواست صهیونیست هاست. آنها قصد ایجاد دعوا، تشنج و آشوب در میان مسلمانان دارند و در چنین شرایطی باید بر وحدت کلمه تاکید کرد .

این خبر تکمیل می شود ....

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین