کد خبر: 187317158
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » تقدیر امام جمعه تهران از نامه سردار سلیمانی به روحانی/ در جنگ اقتصادی تهاجمی عمل کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

امام جمعه موقت تهران گفت: از سردار سلیمانی بابت نامه گرمی که به رئیس جمهور نوشتند، تشکر می کنم؛ این نامه برای ایجاد انسجام ملی بسیار موثر بود.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: رهبر انقلاب اخیرا در دانشگاه امام حسین(ع) جمله جالبی فرمودند مبنی بر اینکه باید دربرابر دشمن، به مردم نزدیک شویم. این فرمایش همان بیان و کلام امام ششم است که دشمن نتواند نفوذ کند.

وی با بیان اینکه امام ششم دشمن را شناخت و همه را زیر یک خیمه قرار داد، گفت: نفرین بر کسانی از جمله جریان تشیع انگلیسی که در شبکه های تلویزیونی باعث اختلاف میان شیعه و سنی می‌شوند؛ اختلاف‌اندازی و بهم ریختن جهان اسلام کار صهیونیست‌هاست.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: صهیونیست‌ها در میان مسلمانان اختلاف، تشنج و آشوب ایجاد می‌کنند و از سوی دیگر در رسانه‌های خود به نمایش می‌گذارند تا بگویند حقیقت اسلام این است.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: همانطور که امام صادق(ع) در دوران خود وحدت میان مسلمانان را دنبال می‌کردند، امروز هم وحدت کلمه در جمهوری اسلامی خواست امام زمان (عج) است.

امامی کاشانی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: در هر عصر و زمانی، حجت خدا باید روی زمین باشد. حجت خدا حرف ها و بحث ها را کنار می‌زند و حق مطلب را مطرح می‌کند.

وی تصریح کرد: در عصر غیبت کبری، ولی فقیه جامع الشرایط، این اصل و اساس را به دوش دارد و معیار وحدت است. نباید با وجود ولی فقیه یکی از این طرف و دیگری از طرف دیگر برای خودشان حرف بزنند. اسلام می گوید حرف برای یک نفر است. این مساله ملاک وحدت، انسجام و جامعه قدرتمند است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور گفت: از برادر عزیز سردار سلیمانی بابت نامه گرمی که به رئیس جمهور دادند، تشکر می کنم. این نامه برای ایجاد انسجام ملی بسیار موثر بود. دشمن در این شرایط می‌ترسد و حساب می کند کشور یک کاسه است و یک محور دارد.

آیت الله امامی کاشانی با اشاره به دیگر آموزه‌های امام صادق(ع) اظهار کرد: امام ششم در عصر خود برنامه ریزی می‌کرد؛ یعنی کارها را به افراد واجد شرایط می‌داد و کارها را به هر فردی نمی‌سپرد.

امامی کاشانی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی تاکید کرد: برنامه ریزی در عصر امام صادق(ع) اقتصادی بود اما آن زمان افکار نوعا فرهنگی بود اما عصر امروز ما عصر اقتصادی است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جاری در کشور گفت: باید با کسانی که در این روزها فساد می کنند و البته در گذشته هم فساد می کردند با شدت برخورد کرد. این مساله تاکید صریح قرآن است.

امام جمعه موقت تهران افزود: باید با کسانی که فساد می کنند، برخورد شرعی و قانونی کرد. تا این برخوردها محکم نباشد، دشمن نخواهد ترسید. چشم دشمن به همین اراذل و اوباش است که امروز پول‌ها و ارزها را جمع کنند.

وی اضافه کرد: قوه قضاییه، مجلس و دولت باید برنامه‌ریزی تهاجمی داشته باشند. ما الان در وضعیت جنگ قرار داریم؛ نه جنگ نظامی بلکه جنگ اقتصادی. دشمن بر ما هجوم آورده است و ما هم باید تهاجم داشته باشیم. کشور به برنامه تهاجمی نیاز دارد.

امامی کاشانی با انتقاد از نقدینگی بالا نزد مردم گفت: این نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود. این ثروت باید در جهت تولید قرار بگیرد. باید راه تولید و راه اینکه مردم چگونه کاسبی کنند باز شود؛ این وظیفه دولت و قانونگذار است که ثروت کشور همین طور رها نباشد.

امام جمعه موقت تهران ایجاد امنیت، عدالت و فراوانی نعمت را از وظایف دولت برشمرد و اظهار داشت: باید برنامه ریزی و افراد قوی و پیگیر را انتخاب کرد. دشمن دارد از هر جهت علیه ما فعالیت می‌کند.

امامی کاشانی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر توجه به کالای ایرانی و تولید داخل گفت: چطور می‌شود وقتی شما در تلویزیون نگاه می کنید که فوتبالیست های ما برنده می شوند، به خیابانها می ریزید؟ این همان حب وطن است. ای کسانی که قاچاق می کنید، آیا شما حس ایران، وطن و وجدان ندارید؟ تا چه زمانی می خواهید پول جمع کنید؟ تمام این پول ها در جهنم به آتش تبدیل می شود.

وی تاکید کرد: تولیدکنندگان هم باید سعی کنند، تولید خوب شود. به خریدن و فروختن جنس ایرانی افتخار کنید. آدم تاسف می خورد در برخی مراکز، آب میوه هم که می خواهند بدهند، آب میوه خارجی می‌دهند. چقدر ما نسبت به کشورمان بی فطرت و بی وجدان هستیم. ای کسانی که قاچاق می آورید، شما فطرت ایرانی خود را زیر پا گذاشته‌اید.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: من به مردم ایران از قرآن بشارت می دهم؛ «ان مع العسر یسرا.» پس از مشکل، آسانی می‌آید. خدای متعال راه را باز می کند. نباید ناامید شد. باید برای خدا کار کرد. بدون شک، ایران از گردنه هایی که دشمن برایش ایجاد می‌کند، همانند ۴۰ سال گذشته، به سلامت عبور خواهد کرد.


.................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین