کد خبر: 187317850
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » توضیحات سخنگوی وزارت بهداشت درباره دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

: توضیحات سخنگوی وزارت بهداشت درباره دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:سخنگوی وزارت بهداشت گفت: رسانه ها تحت تاثیر القائات بعضی رسانه های معاند و جوسازی سودجویانه بعضی شرکت های وارد کننده لوازم یکبار مصرف قرار نگیرند. به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در خصوص دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی گفت: هیچ اتفاق جدیدی در این زمینه رخ نداده است و روال 20 ساله گذشته کشورهای غربی و سازند

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در خصوص دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی گفت: هیچ اتفاق جدیدی در این زمینه رخ نداده است و روال 20 ساله گذشته کشورهای غربی و سازنده تجهیزات پزشکی با قابلیت استفاده چندین باره، در ایران، مشابه کشورهای پیشرفته، کماکان با استاندارد علمی ادامه دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که این بخشنامه در واقع جمع بندی بخشنامه های جداگانه 20 ساله اخیر بوده که آخرین آنها در دی ماه 96 بوده است، تصریح کرد: بخشنامه اخیر ربطی به موضوع تحریم ها ندارد.

  • مسامحه اي در تامين سلامت مردم نمي‌شود

دکتر حریرچی یاد آور شد: انجمنهای علمی پزشکی با ارسال نامه های رسمی، درخواست صدور مجوز های جدید برای استفاده مجدد از این وسایل مطابق استاندارد علمی را داشته اند و بدون این بخشنامه ها هم جراحان و پزشکان برجسته ایرانی مطابق موازین علمی و درمانی و دستورالعملهای مربوط به کشورهای سازنده از این وسایل با ایمن سازی و استریل، استفاده مجدد می کردند.
سخنگوی وزارت بهداشت در عین حال تاکید کرد: با وجود این بخشنامه ها، هنوز استفاده مجدد از وسایل پزشکی در کشور ما نسبت به کشورهای غربی کمتر است.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: پزشکان ایرانی و مدیران حوزه سلامت، کوچکترین مسامحه و کوتاهی در تامین سلامت مردم نکرده و نخواهند کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین