کد خبر: 187319976
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » ظریف با همتای چینی خود دیدار کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در ادامه رایزنی های برجامی ظریف با همتای چینی خود دیدار کرد ایران > سیاست خارجی - همشهری آنلاین:وزیر امور خارجه ایران در ادامه رایزنی های برجامی خود پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک وزرای خارجه عضو برجام، صبح روز جمعه با همتای چینی خود دیدار کرد. به گزارش ایرنا، در این دیدار محمد جواد ظریف و وانگ یی در هتل کوبورگ وین درباره آینده توافق هسته‌ای رایزنی کردند. ظریف پیش از این با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادی

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایرنا، در این دیدار محمد جواد ظریف و وانگ یی در هتل کوبورگ وین درباره آینده توافق هسته‌ای رایزنی کردند.

ظریف پیش از این با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرده است. جزییاتی درباره این دیدار منتشر نشده است.

هم زمان با دیدار ظریف و "وانگ یی" وزیر امور خارجه چین لاوروف و موگرینی نیز با یکدیگر دیدار کردند.

دهمین نشست کمیسیون مشترک برجام به درخواست ایران و در پی خروج غیر قانونی آمریکا از این توافق بین المللی برگزار می‌شود. در این نشست وزرای خارجه روسیه، چین، آلمان، فرانسه و معاون وزیر خارجه انگلیس شرکت خواهند کرد.

بوریس جانسون وزیرخارجه انگلیس به دلیل شرکت درنشست برگزیت در جلسه کمیسیون مشترک برجام حاضر نخواهد بود.

بر اساس گزارش ها، اتحادیه اروپا قرار است بسته پیشنهادی خود باهدف تأمین منافع اقتصادی، تجاری و مالی ایران از ادامه اجرای برجام بدون آمریکا را ارائه دهد.

نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در هتل کوبورگ و میان تدابیر امنیتی برگزار می شود. گفته می‌شود این نشست قرار است ساعت ۱۱ به وقت محلی آغاز و در حدود دو ساعت به طول بینحامد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین