کد خبر: 187321331
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » احیا تالاب انزلی سالانه نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تالاب انزلی سالانه نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است اظهارکرد: احیا تالاب انزلی از پروژه های مهم گیلان می باشد و با توجه به کمبود منابع مالی احیا این پروژه امری ضروری است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس برنامه و بودجه کشور امروز(۱۵ تیر) در حاشیه بازدید از تالاب انزلی در جمع مسئولان گیلان در بندر انزلی اظهار کرد: احیا تالاب انزلی از برنامه های مهم دولت است.

 

وی با بیان اینکه گیلان دارای جاذبه های طبیعی ارزشمندی است که سبب افزایش توریست در این استان شده گفت: تالاب انزلی از مهمترین جاذبه های طبیعی استان گیلان شمرده می شود و احیا تالاب انزلی از مهمترین برنامه های است که باید بدان توجه شود.

 

نوبخت با تاکید بر اینکه احیا تالاب انزلی سالانه نیازمند 300 میلیارد تومان اعتبار است که  باید بدان توجه شد خاطرنشان کرد: احیا تالاب انزلی از پروژه های مهم گیلان می باشد و با توجه به کمبود منابع مالی احیا این پروژه امری ضروری است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: احیا تالاب انزلی  با موافقت اصولی و با تایید مراجع و تعیین منابع مالی در استان اجرایی خواهد شد.

 

وی به سفر هئیت دولت به خوزستان و تصویب تامین آب شرب آبادان و خرمشهر گفت: در 15فروردین 96 منابعی برای طرح مشکل آب این دو شهر به تصویب دولت رسید.

 

نوبخت خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر برای این پروژه مهم 600 میلیارد تومان هزینه شده است.

 

سخنگوی دولت اذعان کرد: طبق تدابیر اندیشده شده امروز( 15تیر) به شهر و روستاهای دور و نزدیک خوزستان آب شرب متصل شده است.

 

وی با اشاره به نیازمندی 900 میلیارد تومانی احیای تالاب انزلی تاکید کرد: اهمیت احیا تالاب بالاتر از اعتبارات موجود است.

 

نوبخت اظهار کرد: 43 هزار میلیارد تومان سالانه برای طرح های مختلف تملک دارایی سرمایه  گذاری می شود.

 

وی اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال 22هزار و 800 میلیارد تومان برای طرح های  عمرانی هزینه شده است.

 

سخنگوی دولت تصریح کرد: توجه دولت به همه بخش ها و مشکلات موجود جامعه از جمله جاده و تالاب و .... می باشد که بر اساس اعتبارات و اولویت بندی پروژه ها اجرایی خواهد شد.

پایان پیام/84

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین