کد خبر: 187324118
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » میزان مصرف برق با همراهی مردم از وضعیت قرمز فاصله گرفت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

میزان مصرف برق با همراهی مردم از وضعیت قرمز فاصله گرفت اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:صرفه جویی ۲ روز گذشته برق در بخش های مختلف موجب شد پیک (اوج) مصرف از کانال هشداردهنده ۵۶ هزار مگاوات اواسط این هفته خارج شود و خاموشی در نقاط مختلف کشور کاهش یابد. به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت نیرو، اواسط این هفته میزان مصرف برق در پی افزایش دما به شکل چشمگیری رشد کرد و میزان اوج مصرف رکورد بی‌سابقه‌ 56 هزار و 532 مگاوات را به ثبت رساند.

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت نیرو، اواسط این هفته میزان مصرف برق در پی افزایش دما به شکل چشمگیری رشد کرد و میزان اوج مصرف رکورد بی‌سابقه‌ 56 هزار و 532 مگاوات را به ثبت رساند.

در کنار رشد سالیانه‌ مصرف برق در کشور، افت بی‌سابقه بارندگی‌ها موجب شده است نیروگاه‌های برق آبی نیز در تابستان امسال با کاهش محسوس ظرفیت تولید روبرو شوند و توان تولید برق کشور در حدود 58 هزار مگاوات قرار بگیرد.

از اواسط این هفته با عبور پیک مصرف از کانال 56 هزار مگاوات خاموشی‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور با هدف حفظ پایداری و جلوگیری از آسیب شبکه در دستور کار قرار گرفت تا در صورت رسیدن پیک مصرف به کانال 58 هزار مگاوات، تجربه اردیبهشت‌ماه سال 1380 و فروپاشی شبکه برق تکرار نشود.

در 2 روز گذشته همراهی مردم در بخش‌های مختلف و صرفه‌جویی آنان موجب شد مصرف برق کشور از وضعیت هشداردهنده خارج شده و به کانال 54 هزار مگاوات بازگردد و به تبع آن خاموشی‌ها کاهش یابد.

طبق گفته مسوولان وزارت نیرو، صرفه‌جویی 10 درصدی مصرف برق در فصل تابستان مشکل خاموشی را برطرف می‌کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین