کد خبر: 187325451
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » مردم در مصرف آب و برق در فصل گرما صرفه جویی کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
خطیب جمعه سنندج؛

امام جمعه سنندج با تاکید بر مصرف بهینه در فصل تابستان گفت: صرفه جویی در مصرف آب و برق در فصل تابستان ضروری است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، ، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب و برق در فصل گرما اظهار کرد: مصرف آب. برق در فصل تابستان افزایش می یابد و بر همین بر اساس مصرف بهینه و صرفه جویی ضروری است.

 

وی توصیه های درست مصرف کردن را گوشزد کرد و افزود: در قرآن کریم آیاتی زیادی در زمینه درست مصرف کردن و صرفه جویی آمده است و بر مسلمانان واجب است در مصرف نعمت های خدادادی در مصرف گرما بیش از پیش تلاش کنند.

 

ماموستا خدایی، در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج، از مردم خواست از روشن کردن آتش در طبیعت امتناع کنند و تذکر داد: آتش سوزی یکی از حواداثی است که در فصل تابستان در مراتع و جنگل ها روی می دهد و لازم است برای جلوگیری از آسیب زدن به محیط زیست و حیوانات از روشن کردم آتش جلوگیری شود.

 

خطیب جمعه سنندج، به بدحجابی در فصل تابستان نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه با آمدن فصل گرما شاهد بدحجابی و پوشش نامناسب زنان و دختران و حتی مردان هستیم.

 

وی با بیان اینکه بدحجابی، آسیب های اجتماعی را رواج می دهد، اذعان کرد: قرآن کریم بر پوشیدن زنان از نگاه نامحرم تاکید زیادی کرده است و بر همین اساس لازم است زنان مومنه خود را از نگاه نامحرم بپوشاندند.

 

ماموستا خدایی خاطر نشان کرد: اسلام ارزش و کرامت انسانی زیادی برای زنان و دختران قائل شده است و برهنگی را نشانه بی عفتی و آسیبی برای زنان دانسته است.

 

امام جمعه سنندج اضافه کرد: زنان و دختران بایستی با آراستگی و حفظ حریم و حجاب خود را از نگاه نامحرم دور کنند.

 

پایان پیام/79

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین