کد خبر: 187326842
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » تفریحی » اخبار اقتصاد ایران آنلاین » بیانیه پایانی نشست وزیران خارجی ایران و ۱+۴ توسط موگرینی قرائت شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
موگرینی: باید راهکارهای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران اجرا شود

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار اقتصاد ایران آنلاین:
بیانیه پایانی نشست وزیران خارجی ایران و ۱+۴ توسط موگرینی قرائت شد
 
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر ضرورت راهکارهای عملی برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران تاکید کرد. 

 
اعضای نشست مشترک بر ضرورت ادامه برجام و راهکارهای عملی عادی سازی روابط اقتصادی با ایران تاکید کردند.

 
در نشست امروز درباره تداوم برجام و حل مشکلات ناشی از خروج آمریکا صحبت شد و وزرای امورخارجه اروپایی به همراه چین، اجرای کامل برجام از سوی ایران را تائید کردند.

 
موگرینی با اشاره به یازدهمین گزارش سازمان انرژی اتمی و پایبندی ایران بر تعهدات برجام افزود: شرکت کنندگان در نشست امروز با استقبال از گزارش پیایبندی ایران به برجام اجرای کامل این توافق از سوی ایران را مورد تائید قرار دادند.

 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به استقبال اعضای شرکت کننده در نشست از اقدامات ایران در اراک نیز گفت: همچنین بر لغو تحریم ها به عنوان بخش مهمی از مفاد برجام تاکید شد.

 
موگرینی با اشاره به تاکید ۱+۴ بر قانونی و درچارچوب برجام بودن اقدامات و فعالیت های ایران خاطر نشان کرد: اعضای کمیته مشترک برجام در این نشست درباره راهکارهای عملی عادی سازی روابط اقتصادی با ایران با حسن نیت و در فضای سازنده تاکید کردند.

 
وی ادامه صادرات نفت و مواد پتروشیمی ایران، حمایت از فعالیت های تجاری به ویژه شرکت های کوچک، تشویق سرمایه گذاری بیشتر در ایران و حمایت از شرکت های فعال در ایران را از دیگر موارد مورد تاکید شرکت کنندگان در نشست مشترک اعلام کرد.

 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تعامل با جامعه جهانی و اتخاذ رویکرد مشابه با بیانیه مشترک را از دیگر موارد مورد تائید اعضای شرکت کننده در نشست وزرای خارجه کمیسیون مشترک برجام دانست.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین