کد خبر: 187326883
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » قیمت نفت کاهش یافت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

با اجرایی شدن تعرفه های جدید آمریکا بر کالاهای وارداتی از چین، احتمال اعمال تعرفه 25 درصدی بر نفت صادراتی از آمریکا از سوی پکن تقویت شده و همین امر سبب شد تا پالایشگاه های چینی سفارش ها از آمریکا را لغو کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، با اعمال تعرفه‌هایی از سوی آمریکا بر کالاهای چینی در ادامه تشدید تنش میان واشنگتن و پکن و افزایش تولید عربستان قیمت نفت در بازار آشفته امروز کاهش یافت.

 
هر بشکه نفت برنت با 53 سنت کاهش 76.86 دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 22 سنت کاهش 72.72 دلار در هر بشکه فروخته شد.

 
تاثیرات اختلاف تجاری میان آمریکا و چین در پدیدار شدن در بازار های نفتی است. منابع آگاه نیز از افزایش تولید روزانه 500 هزار بشکه‌ای عربستان در ماه گذشته خبر دادند.

 
واشنگتن از بامداد امروز به وقت واشنگتن دی سی، تعرفه‌های اعلامی بر کالاهای چینی را رسما اجرایی کرد.

 
پکن نیز اعلام کرده است که در عوض تعرفه هایی بر 545 کالای آمریکایی اعمال خواهد کرد. در عین حال، به گفته چندین منبع آگاه، بنادر بزرگ چین قبلا ترخیص کالاهای صادراتی از آمریکا را به تاخیر انداخته اند.

 
استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت: «ما به سوی اختلاف تجاری بی مانندی میان دو اقتصاد بزرگ جهان در حال حرکت هستیم.»

 
به عنوان بخشی از اقدامات تلافی جویانه، پکن تهدید کرده است که بر واردات نفت خام از آمریکا 25 درصد تعرفه وضع کند، هرچند که روز خاصی را برای این اقدام اعلام نکرده است.

 
آمریکا روزانه 400 هزار بشکه نفت از چین وارد می‌کند و که یک میلیارد دلار در ماه با قیمت کنونی ارزش دارد. این تعرفه‌ها، قیمت نفت آمریکا را در بازار چین غیررقابتی می‌کند.

 
یک مدیر گروه دونگ مینگ پتروکمیکال گفت: انتظار دارد که پکن به زودی این تعرفه ها را بر واردات نفت از آمریکا اعمال کند. وی افزود پالایشگاه‌های چینی سفارشات نفت از آمریکا را لغو کرده‌اند و به سوی واردات از غرب آسیا و غرب آفریقا روی خواهد آورد.

 
این جنگ در حالی تشدید شده است که بازار نفت با کمبود عرضه مواجه است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین