کد خبر: 187328205
تاریخ انتشار: جمعه 15 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بهترین ها اخبار روز » آلمان: لغو برجام به اقتصاد ایران ضربه خواهد زد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از بهترین ها اخبار روز:

ایسنا: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان که برای نشست ایران و دیگر طرف‌های توافق هسته‌ای در وین به سر میبرد در جمع خبرنگاران گفت: ما امروز در نشست وین هستیم تا آینده برجام را، از طریق اینکه ایران بتواند منافع اقتصادی خود را از این توافق به دست آورد، تضمین کنیم.

وی افزود: قدرتهای جهانی در تلاش هستند که ایران را متقاعد کنند لغو برجام به اقتصاد این کشور بیشتر ضربه خواهد زد.

ماس همچنین گفت که اتحادیه اروپا نمی‌تواند به طور کامل تمام خساراتی که در نتیجه خروج شرکت‌ها از ایران به وجود می‌آید را جبران کند.

آلمان: لغو برجام به اقتصاد ایران ضربه خواهد زد

نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سطح وزیران امورخارجه و با حضور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش با انتشار یک بیانیه پایانی به کار خود خاتمه داد.

در این بیانیه که توسط موگرینی قرائت شد، آمده است: تمام طرف‌های برجام بر لزوم ادامه اجرای این توافق و پایبندی به تعهداتشان تاکید و توافق کردند که صادارت نفت و گاز و تولیدات پتروشیمی ایران باید ادامه یابد و بعلاوه نشست‌های کمیسیون مشترک، ازجمله در سطح وزیران ادامه داشته باشد.

شرکت کنندگان توافق کردند تا به پیشرفت‌ها (برای حفظ برجام) تحت بازبینی دقیق ادامه دهند و کمیسیون مشترک، ازجمله در سطح وزیران کماکان تشکیل جلسه دهد تا تلاش‌های مشترک به پیش رانده شود.

در این بیانیه همچنین آمده است که طرف‌های توافق بر لزوم ادامه صادرات نفت و گاز و تولیدات پتروشیمی ایران تاکید کرده‌ و خواستار ترغیب به سرمایه‌گذاری در ایران شده‌اند.

این نخستین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران خارجه پس از خروج آمریکا از این توافق بوده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین